Variantu financování bydlení není snadné vybrat!

Na co byste tedy měli myslet, když řešíte, jak si svoji nemovitost pořídíte, respektive, jak budete její koupi financovat?

Hypotéka s nízkým úrokem

Je jasné, že hypotéka, protože má nejen nízký úrok, ale i širokou nabídku produktů, je velmi oblíbenou variantou financování bydlení. Určitě, i když existuje mnoho srovnávačů i na internetu, je třeba vždy zvážit například:

·         odhadní cenu nemovitosti X skutečné ceně nemovitosti

·         vlastní zdroje

·         výše zamýšleného úvěru

·         fixaci úrokové sazby

·         možnost mimořádných splátek

·         a jiné

Samozřejmě dost často zájemci o hypotéku řeší právě výši úrokové sazby, ale už se nezamyslí nad výše uvedenými dalšími faktory, které velmi ovlivňují nejen cenu, kterou skutečně ve výsledku zaplatíte, ale také životní pohodu.
dům z bankovek.jpg

Účelová půjčka

Pakliže nepotřebujete koupit nové bydlení, ale například potřebujete provádět rekonstrukci některých místností nebo koupit nový nábytek, je ideální cestou potom stavební spoření či účelová půjčka právě na bydlení. Nemusíte zde ani ručit nemovitostí a část prostředků lze dokonce čerpat i neúčelově. U některých bank je to téměř 20% z půjčovaného obnosu. Tyto úvěry lze také zpravidla splatit dříve bez dalších sankcí či vysokých poplatků.

Mějte vždy rezervu

I když se zdá, že půjčku brát si je zbytečné, je vždy dobré myslet na zadní vrátka. Pokud uvažujete tak, že nejprve budete provádět rekonstrukci z vlastních prostředků a na co vám nezbude, vezmete si půjčkou, není to úplně správná myšlenka. Stejně tak není rozumné mít zálohu na byt, abyste mohli složit požadovanou část kupní ceny bytu, čistě jako tuto částku. Raději si část nechte na horší časy, jako rezervu, kdybyste se dostali do neplánovaných potíží. Aby se člověku dobře žilo,

 starý pokoj.jpg

Výhoda od státu

Od Státního fondu rozvoje bydlení do svých třiceti šesti let můžete žádat zvýhodněný úvěr na rekonstrukci bytu či domu do hodnoty sto padesáti tisíc korun s garantovanou úrokovou sazbou 2% po celou dobu splácení. Dále si můžete odečíst úroky z hypotéky a úvěru ze stavebního spoření od základu daně, což může činit až několik tisíc korun.

Normal
0

21

false
false
false

CS
X-NONE
X-NONE

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like