Jak obléci dům

Inspirací v různých magazínech o bydlení najdete zajisté dost a dost. Důležité je takový zásah a úpravy pořádně načasovat a naplánovat. Není to úplně levná záležitost, zvlášť popustíte-li uzdu svojí fantazii a tak si musíte dobře rozmyslet i financování. Například ze stavebního spoření nebo si vezmete půjčku, kterou pak budete několik let splácet.
zelená zeď
S největší pravděpodobností se nebudete do práce pouštět sami, ale obrátíte se na nějakou specializovanou firmu. Pokud byste si přeci jen tolik manuálně věřili a chtěli si novou fasádu nahodit sami, tak musíte sehnat v první řadě kvalitní lešení, které budete muset kolem domu postavit. Vzhledem k cenám pronájmů si musíte práci dobře naplánovat, abyste vše měli hotové v co nejkratším čase. Důležitou roli hraje samozřejmě i dobré počasí, aby fasáda dobře schnula.
Máte-li starší dům, který ještě není zateplený, je třeba myslet před nahozením fasády i na to. Zabráníte velkému úniku energie a ušetříte náklady za vytápění. Můžete si vybírat z celé škály barev, co se fasádových omítek týče, ale i z celé škály materiálů. Můžete podle typu domu a vašeho vkusu kombinovat různé materiály společně s fasádní omítkou. Jen nezapomínejte, že to není návrh na rok nebo dva. Měl by odpovídat vašemu dlouhodobějšímu vkusu, ne být jen krátkodobým módním výstřelkem.

Typy fasád

·         Dřevěné fasády
·         Obkladové cihly
·         Umělý kámen
·         Přírodní kámen
·         Plechové fasády
·         Minerální dekorativní omítky
·         Silikonové dekorativní omítky
šedá fasáda

Každý druh má své určité výhody a nevýhody, dobře se o nich dopředu informujte, případně to proberte s někým, kdo už je na domě má. Projděte se po okolí nebo zajeďte do nějakých satelitních vesnic a městeček, kde stojí větší množství novostaveb, a podívejte se, jaký styl a jaké barvy by se vám líbili a zvažte, jak by zapadly do vašeho okolí. Nechte si dostatek času na rozmyšlenou.


Zdroj foto: Pixabay

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*