Jak vybrat ten správný dům

V životě nejednoho člověka přijde na řadu, výběr bydlení. Jedněm vyhovuje žití v bytě, druzí zase touží po pěkném domečku. Zaměřme se dnes na ty druhé typy. Dům je větší břemeno v životě než byt, to určitě. Je potřeba jej neustále udržovat v chodu. Člověk se tak trochu stává zahradníkem, klempířem, tesařem, zedníkem a dalšími povoláními. Ještě že žijeme v České republice, kde máme zlaté ručičky.
stavba rodiného domu
V první řadě je však důležité vybrat ten správný dům. Můžeme jej najít mezi již postavenými stavbami a ten si upravit k obrazu svému anebo oslovíme architekta a ten na základě našich požadavků navrhne dům přímo na míru. Otázku jistě hrají finance. Pojďme se tedy podívat jaké kritéria dodržet při hledání bydlení.

základy stavby
Pravidla

·         V blízkém okolí vašeho budoucího bydliště by měla být dobrá občanská vybavenost, škola, školka, doktoři.
·         Myslete na dojezdovou vzdálenost do práce, školních zařízení a kroužků dětí.
·         Velmi příjemná je malá samoobsluha v blízkém okolí, pro rychlý nákup základních potravin.
·         V domě, který navštívíte nebo který vybíráte z katalogu, spočítejte úložné prostory a promyslete, zda vám postačí na vaše věci a majetek.
·         Ujasněte si vaši preferenci materiálu a na ten se zaměřte. Pokud chcete krásné staré dřevěné prkenné podlahy či parkety, nehledejte v novostavbách, ale ve staletých domech.
·         V případě nutné rekonstrukce požádejte rodinu a přátelé o doporučení na kvalitní řemeslníky.
·         V případě stavby nového domu na klíč si sežeňte recenze i k developerským firmám.
stavební plán
Vybrat nový domov jistě není snadné. Na povrch vyplyne tolik otázek, kritérií, priorit apod., které mohou zamávat s nejedním vztahem. Je tedy nesmírně důležité, abyste při rozhodování, vybírali s rozvahou, chladnou hlavou a nešli do ničeho po hlavě. Hodně s partnerem a celou rodinou, které se to týká, mluvte o jejich požadavcích a představách. Jen tak lze vybrat ten správný dům pro vás.


Zdroj foto: Pixabay

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*