Výběr podprsenky není věda, přesto při něm často chybujeme


Výběr podprsenky čas od času nemine snad žádnou z nás. Rozhodně nelze tvrdit, že nám jeden model vydrží celý život – mnohdy nepřežije ani půl roku, aniž by nedošlo k viditelným známkám poškození a znehodnocení. Jakmile podprsenka přestane držet svůj tvar nebo se jakýmkoli jiným způsobem poškodí, je na místě ji vyměnit za nový model. I přesto, že výběr podprsenky nepředstavuje kdovíjaké sci-fi, přesto při něm většina žen chybuje.

Výběr podprsenky – nejčastější chyby

Dnes bych se ráda zaměřila na časté chyby, které my ženy při výběru podprsenky často děláme. Teď je na místě zahodit masku, že vám se nic takového rozhodně stát nemůže, nebo že vy určitě při výběru nechybujete – minimálně jednu chybičku totiž někdy udělala úplně každá. Tak se nestyďte přiznat samy sobě, že v tom máte trochu mezery, protože se dá všechno hravě napravit!

Chyba první: malý nebo velký obvod

Ženy velmi často chybují už při výběru správného obvodu, někdy zvolí příliš velký, jindy zase příliš malý a oboje je samozřejmě špatně. Pamatujte, že obvod podprsenky má za úkol nést většinu váhy vašeho poprsí, nikoli ramínka, jak tomu často bývá. Zvolíte-li zbytečně velký obvod, přenesete váhu na ramínky a můžete si způsobit bolesti zad. Naopak příliš těsný obvod způsobuje, že se vám zapínání nepříjemně zařezává do kůže a vytváří zde otlaky.

Chyba druhá: malé nebo velké košíčky

Další velmi častá chybička má podobu špatně zvolené velikosti košíčků. I zde stejně jako v předchozím případě se často stává, že si ženy vybírají buď malé nebo naopak velké košíčky. Příliš malé košíčky se postarají o to, že vám budou prsa z podprsenky tzv. přetékat, naopak příliš velké zase zajistí, že se v nich ňadra doslova ztratí a lem košíčků se bude nepřirozeně mačkat a ohýbat.

Chyba třetí: zapínání příliš vysoko nebo nízko

Výběr podprsenky je komplexní činnost, kdy je potřeba zaměřit se na novou podprsenku jako na celek. Pamatujte si, že správnou podprsenku poznáte podle toho, že vám sedí ve všech ohledech. Pakliže pokulhává byť jen v jednom jediném aspektu, porozhlédněte se po jiném modelu. Do třetice všeho dobrého zmíním chybu v podobě zapínání, které má mnoho žen buď příliš vysoko, nebo příliš nízko. Zapínání byste měli mít mezi lopatkami, nikoli až nad nimi nebo třeba v polovině zad.

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like