Kdy nastal čas na první podprsenku

Vaše dcera odrostla dívčím střevíčkům a začala se se vším všudy rozvíjet v ženu?  Nejspíše také nadešel ten pravý čas na nákup první podprsenky. Nákup takovéto první dívčí podprsenky však není taková hračka, jak by se mohlo zdát.

Čas na koupi první podprsenky není možno nějak načasovat. Ta správná chvíle je ryze individuální, protože každá dívka dospívá jinak. Nejčastěji tomu však bývá mezi jedenáctým a třináctým rokem.

Co byste měly vědět o nákupu první podprsenky

Dříve než se vydáte na nákupy, tak byste měly vědět, že děvčata zpočátku nepotřebují vyztužené podprsenky, nebo podprsenky s kosticemi. Takovéto podprsenky by pro ně neměly žádný význam. Potřebují si nejprve na nošení podprsenky uvyknout. Kostice i výztuže jsou určeny větším ňadrům, která vyžadují oporu.

První podprsenky by proto měly být jemné, měkké, pokud možno bezešvé a klidně i bez zapínání na zádech. Při jejich výběru však dbejte na výběr té správné velikosti. Pakliže budete kupovat podprsenku na zapínání, pamatujte si, že by obvod podprsenky měl být přibližně o 5 cm menší než jaký jste si naměřily. Je tomu tak proto, že se podprsenka časem vytáhne. Novou podprsenku zapínejte vždy na ten nejvolnější háček.

Nejmenší podprsenky se vyrábí již od velikosti 60A, ale první dívčí podprsenky jsou ponejvíce kupovány v o něco větších velikostech. Při nákupu dbejte na to, aby si vaše dcera podprsenku ozkoušela a přesvědčila se o tom, že všude dobře sedí. Nesmí ani nikde tlačit nebo škrtit. Nejlepším materiálem je proto u prvních podprsenek bavlna. Čím jednodušší podprsenka, tím lepší. Může být vesele potištěná anebo barevná, ale krajkám a jiným ozdobám se spíše vyhněte, nemuselo by to být pro ni příjemné.

Kolik podprsenek vaše dcera potřebuje?

I když se tomuto nákupu říká první podprsenka, není to pouze o jedné podprsence. Vytvoření dívčího základu podprsenek je poněkud složitější. Kromě normální bílé podprsenky potřebuje i minimálně jednu černou, tělovou, sportovní a nějakou podprsenku na prostřídání, klidně i nějakou barevnou.


Foto: Pixabay

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like