Pět základů šatníku každého muže či ženy

Psali jsme vám o nejrůznějších trendech. Pověděli jsme vám i o tom, co byste měla na nošení rozhodně zvážit. A co naopak ve svém šatníku rozhodně potřebujete? Vybrali jsme pět neotřesitelných pilířů každého dámského šatníku. Značka: Od patnácti do padesáti, 90-60-90 netřeba.

1. Bílá košile

O ní už jsme vám vyprávěli a pochválili jsme tu tenhle univerzální kousek dostatečně. Rozhodně si alespoň jednu pořiďte. Máme pro vás jenom jednu zásadní radu: Ať vám dokonale sedí. Knoflíček na prsou hrozí opustit své původní stanoviště a způsobit někomu úraz? Přes břicho a boky byste si zase do košile nastěhovala minimálně potomka ve fázi čtvrtého měsíce těhotenství? Tudy cesta nepovede, doporučujeme urychleně převléknout.

2. Lodičky

Kvalitní, nejlépe kožené, dostatečně stabilní a na podpatku, který bez obtíží „zvládnete”. (Touhu po kultovních Loboutinkách plně chápeme.) Sháníte botky vždycky na poslední chvíli před plesem nebo pozvánkou na důležitou večeři a potom trpíte, proklínáte se a nezujete se jen s největším sebezapřením? Tomu byste měla udělat konec. A jak by měly vypadat? Držte se neutrálních odstínů. V posledních letech se opět na výsluní vrátila mírná špička, ale s klasicky kulatou rozhodně neuděláte chybu. V tomto směru radu nemáme, rozhodněte se podle vlastních preferencí.

3. Sako

Dosud jste saka v obchodech s jistým despektem obcházela, protože tahle usedlá móda není nic pro vás? Zkuste mu dát šanci. Volnočasový blejzr se hodí na každodenní nošení a dodá vám noblesu. Mikinu si nechte na venčení vašeho čtyřnohého kamaráda, ten to, zda jste zrovna za dámu, stejně příliš neocení. A nemusíte se omezovat na jednobarevné kousky. Náš tip: Výrazné klopy ovládly i módu sak. (Pro inspiraci hledejte na internetu klíčová slova „waterfall blazer”.)

4. Baleríny

Nenadržujeme podpatkům, nebojte se. Kupte si alespoň jedny balerínky. Milujeme je všechny pro pestrý výběr a jejich pohodlí. Méně je mají rádi ortopedové. Placatá tenká „slupka” totiž vašim nohám uškodí úplně stejně jako podpatky až do nebes. Řešením je mírný podpatek, lékařské autority uvádějí jeho optimální výšku asi pět centimetrů. Oblíbených placatých botiček se nemíníte vzdát? Zkuste jejich verzi na klínku.

5. Džíny

Najděte si ty své. Sluší vám spíše rovný střih nebo svoje nohy obepnete nebezpečně úzkými slimkami? Bokovky prostě nejsou záležitost pro všechny z nás, džíny s vyšším pasem našim křivkám poslouží víc. Na svoje slovanské tvary jsme totiž hrdé a jíst jedno jablko denně a suchar jako zákusek vážně nehodláme. Buďte ve svém pátrání vytrvalá, ty pravé džíny se vám odvěčí léty pohodlného nošení. Základ vašeho šatníku by ale pokud možno měly tvořit kalhoty jednobarevné, bez potisků, flitrů atd. Podobné kreace byste měla odložit maximálně s dosažením plnoletosti.


Foto: Pixabay

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like