4 chyby, kterými den co den škodíte své pleti. Děláte je taky?


Nastala zima a jak je známo, studené počasí a častá změna klima (jednou teplo, podruhé chlad) naší pleti příliš nesvědčí. Kromě toho, že naše pokožka dostává zabrat vlivem aktuálního počasí, jí mnohdy škodíme i my sami. Sice to děláme nevědomky, ale to nic nemění na tom, že na své pleti můžeme napáchat nepěknou paseku.

Představím vám 4 nejčastější chyby, které možná děláte i vy.

Chyba číslo jedna: neodličujete se

Tohle je chyba jako vrata, bohužel je ale jednou z nejčastějších, a proto ji záměrně zmiňuji jako první. Pokud se líčíte, abyste si připadali krásnější, měli díky líčení vyšší sebevědomí a hravě zamaskovali nedokonalosti, musíte se zároveň i odličovat. Je to jednoduché měřítko, na které se zkrátka nesmí zapomínat. Pokud svou pleť důkladně neodličujete, zaděláváte si na celou řadu problémů, které by vás mohly nepříjemně potrápit. Obličej byste si měli správně čistit ráno a večer.

Chyba číslo dva: střídáte kosmetiku

Není nic špatného na tom, že zkoušíte nové věci a objevujete stále nové produkty. Člověk musí mnohdy hodně dlouho hledat, nežli konečně najde něco, co mu po všech směrech maximálně vyhovuje. Jenže pokud klidně i každý druhý den střídáte krémy, make-upy, odličovače a jiné typy kosmetiky, pak své pleti akorát tak škodíte. Když už najdete produkt, který vám vyhovuje, měli byste ho používat alespoň 2-3 měsíce, aby si na něj pokožka stihla zvyknout. Střídat kosmetiku jako ponožky, to prostě není správné.

Chyba číslo tři: nehydratujete

Když je zima, musíte své pleti dopřávat hydrataci. A to napříč všem předsudkům, kterých se mnoho lidí, mezi něž možná patříte i vy, drží. Často se totiž říká, že hydratovat pokožku v zimě není rozumné, protože produkty s obsahem vody pak venku vlivem studených teplot zamrzají a tím pádem způsobují popraskání a podráždění pokožky. Možná je to pravda, ale pouze u produktů, které nejsou speciálně navržené tak, aby pleť nenarušovaly ani v hlubších vrstvách. Chce to jen správně vybírat, ale hydratovat se musí. A to i v zimě.

Chyba číslo čtyři: nečistíte kosmetické pomůcky

V čistotě byste měli udržovat nejen svou pleť, ale i kosmetické produkty, které používáte při líčení. Řeč je o štětcích, houbičkách a jiných pomůckách, bez kterých byste si třeba ani neuměli představit, že byste si na tváři měli vykouzlit přitažlivý make-up. Minimálně jednou do týdne byste měli tyhle pomůcky důkladně vyčistit za pomoci vody a mýdla, pořídit si k tomu můžete i speciální roztok.

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like