Dámské kabelky – užitečné rady

Vždycky vás fascinovali kouzelníci schopní vytáhnout z klobouku králíka nebo pugét papírových růží? Dámská kabelka je na tom ještě lépe. Obvykle pojme polovinu bytu, dvě třetiny skříně, nákup a nezbytnosti pro vaše dítě. Na pustém ostrově byste byla schopna patrně přežít výhradně s její pomocí. Dámských kabelek není nikdy dost. Které typy by vám neměly chybět? Zpravidla existují dvě varianty, a to kabelky do ruky a kabelky přes rameno.

Psaníčko

Můžete trochu uvolnit otěže té kýčařce ve vás. Psaníčko je povoleno zdobnější, smíte i na něm dopřát i kamínky nebo flitry. Vaše velká kabela se na společenské události nenosí, vždy se na ně patří právě tato. Do miniaturní verze se vejde peněženka a telefon.

Aktovka

Inspirovala se vzhledem stejnojmenných formálních tašek z oblasti byznys stylu, které uschovají vše potřebné, ať se jedná o notebook nebo štos dokumentů. Je pevnější a zavírá se na tzv. klopnu (to je ta část kabelky, která se přehne, tedy překlopí). Seženete ji i ve verzi crossbody, to znamená s popruhem přes rameno. S touto kabelkou budete působit uhlazeně.

Hobo

Kabelka se vyznačuje charakteristickým tvarem půlměsíce. Je měkká, což může být poněkud nevýhodné, když se vám taška promění v bezedný pytel, v němž je obtížné najít klíče nebo zvonící telefon. Lze ji pořídit ve verzi do ruky i s dlouhým popruhem. Svůj název získala od slova hobo, tedy tulák. Připomíná tulácké pytle.

Baguette

Původně se tak jmenoval přímo typ kabelky, se kterou přišla na trh značka Fendi. Typický tvar se ale stal nesmírně populárním a osvojila si ho i řada dalších značek. Jedná se o malou kabelku. Její jméno je skutečně odvozeno od oblíbeného pečiva. Jednoduše se díky krátkému popruhu nosí v podpaží stejně jako bagety.

Messenger

Má původ v taškách, které využívají kurýři z praktických důvodů. Tento příjemný benefit jim zůstal zachován, nosí se opět přes rameno, takže máte díky ní volné ruce, navíc se do ní vejde řada nezbytností. Vyrábějí se z různých materiálů, kůže i textilu. Většinou jsou také měkké, působí tedy poněkud nedbaleji a doladí spíše neformální vzhled. Některé verze rovněž mají klopnu, jiné se zapínají na zip.

Tote

Jedná se o velkou a prostornou kabelu se dvěma uchy, do které zpravidla uložíte opravdu hodně. O její klíčové funkci, jíž je pojmout a přenést toho co nejvíce, vypovídá také její název (tote – ang. nosit). Typicky bývá poněkud neprakticky otevřená, ale můžete se setkat i s verzemi, které mají zapínání v podobě zipu.


Foto: Pixabay & TrendyModa.cz

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like