Co dělat se starým kufrem po babičce?

Starý kufr po prarodičích anebo ještě starší se vám může docela dobře hodit. Takové klasické kufry se stávají naprosto nevyčerpatelným zdrojem inspirace. Můžeme je využít jako výborný materiálem pro další ruční práce.
Starý kufr, který se vám doma jen tak bez užitku povaluje, se dá snadno předělat na křeslo, nebo z kufru můžete rovnou vytvořit i pohovku. Jako další varianta kusu nábytku, který vytvoříte ze starého kufru, je odkládací stolek, nebo pelíšek pro vaši kočku nebo psa.

kufr

Klasické kufry jsou ideálním materiálem, ze kterého se dají vytvořit originální a nápadité úložné a skladovacím prostory. Pokud je starý nepoužívaný kufr dost veliký, je možné z něho vytvořit například úložný zasouvací šuplík pod postel v ložnici.

Ještě výhodnější potom je, když se vám doma sejde větší množství podobných starých kufříků. Množství menších kufříků, ať už stejných, nebo rozličných, se dá využít jako poličky na stěnu v interiéru. Takto vyřešené úložné prostory budou skvělou dekorací pro interiér ve vintage stylu.

Váš starý kufr můžete proměnit také na praktickou skříňku na drogérii, nebo šminky do koupelny. Využít se dá i do dívčího pokojíku jako stylová skříňka na šperky, přívěsky a náušnice.

Z kufru mohou tímto způsobem vzniknout i krásné noční stolky anebo dámské toaletní stolečky. Velice zajímavá dekorace do interiéru vznikne, když sadu starých klasických kufříků natřete bílou barvou.

Další využití starých kufrů

Kreativních nápadů se dá najít jistě mnoho. Starý kufr uplatníte i k výsadbě:
ü  bylinek do kuchyně
ü  sukulentů
ü  pokojových rostlin místo do květináčů
ü  balkónových květin místo do truhlíků
V takovém starém kufru se vašim rostlinám bude zcela jistě líbit.

zavazadlo

Retro kufry

Velmi oblíbené jsou například klasické papírové retro kufry ze šedesátých a sedmdesátých let. Právě ty lze nejlépe využit jako dekoraci do interiéru, ať už jako zajímavé komody, kde právě tyto retro kufry slouží jako šuplíky.

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like