Děti a internet – vyhledávání na internetu by mělo mít jasná pravidla

Od doby, kdy se internet stal dostupným pro každou domácnost se nechutenství u dětí vyšplhalo na nejvyšší možný vrchol. Nechutenstvím v tomto případě nemyslíme jídlo, ale hraní her, společně strávené časy s rodinou apod. Děti raději tráví svůj volný čas na internetu nebo na jiných médiích, které mají negativní vliv na jejich chování. Tento problém nezaznamenávají pouze české děti, ale také i ty zahraniční. Děti a internet je v dnešní době opravdu každodenním tématem po celém světě.

Vyhledávání na internetu zvládají i děti

Přesně tak, počítač není v dnešní moderní době příliš složitým přístrojem. Není se tedy čemu divit, že ho hravě ovládají i děti. Vliv médií na děti je ovšem velmi negativní, jak jste si již mohli přečíst v prvním odstavci. Jak se proti tomu bránit? Je pochopitelné, že vyhledávání na internetu je na jednu stranu pro dítě přínosné, a to převážně pro školní účely. Na druhou stranu ale musí rodiče stanovit jasná pravidla, která by měly fungovat v každé domácnosti.

Stanovte jasná pravidla!

Problém začíná právě u rodičů, kteří své děti nechávají brouzdat na internetu i celý den. Důvodem je klid, který od svých potomků mají. Představte si dobu v minulosti, kdy děti v čekárnách na úřadech nebo u lékaře zlobili. Dnes se toto prostě stát nemůže. Ptáte se proč? Matka raději dá dítěti tablet nebo mobilní telefon a tím získá alespoň po dobu čekání svůj klid.

Děti a internet

Co na děti a internet říkají statistiky České republiky? Vyhledávání na internetu je povoleno u většiny českých domácností, kde se vyskytují malé až střední děti. O to víc je zarážející fakt, že u některých rodin jsou přístupné téměř všechny internetové stránky. Vliv médií na děti už má sám o sobě velmi špatný vliv na chování dítěte. Zvlášť tehdy, jestliže se dostane na nevhodné stránky, které mohou spustit nečekané reakce. Řešením proti nechutenství u dětí, co se týče hraní her a společně stráveného času může být dočasný zákaz počítače.

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like