Textilní dekorace

Pokud vám všechny tyto věci připadají zbytečné, věřte, že tomu tak není. Jestliže si chceme zútulnit náš domov, tyto věci k tomu prostě patří. Slovem záclony nejsou myšleny takové ty krajkové či háčkované, které mívala snad každá babička. Dnes si můžete pořídit záclony, které jsou lehoučké, průsvitné, dají pokojům trochu dynamiky a prodávají se v různých barvách. Závěsů je také velká spousta, mohou působit takovým mohutným dojmem, ale mohou být i lehčí, opět je lze koupit v různých barvách. Holé okna bez závěsů či záclon působí takovým studeným dojmem, proto je zkuste trošku zútulnit.
kulatá pohovka s polštáři
Přehoz na postel či na gauč je také velmi důležitý. Dělají se přehozy různých barev a velikostí, mohou vypadat jako patchwork, nebo dokonce mohou být opravdu šité touto technikou. Přehoz na postel vypadá nejen dobře, ale také postel chrání před znečištěním. Pokoj vypadá více uklizeně, upraveně a příjemně.
manželská postel ilustrace
Polštářky jsou přeci roztomilé. Někomu sice mohou připadat naprosto zbytečné, ale pohovka nazdobená polštáři je přece tak krásná. Tak samo postel, když na přehoz úhledně naskládáte polštáře. Potahy si můžete nakoupit, ale můžete si je také ušít. Například patchwork je skvělá a velice oblíbená technika, stačí trošku šikovnosti a chuti a věřte, že si je zvládnete ušít i sami, alespoň ty lehčí. Tak si můžete vytvořit různé typy povlaků, které poté budete obměňovat podle aktuální situace.

Holý stůl se lépe udržuje. To je naprostá pravda. Ubrus nebo běhoun nemusíte mít na stole pořád zvlášť, když máte třeba malé děti. Museli byste jej pořád prát. Ale pokud očekáváte návštěvu, můžete jej na stůl dát.

Všechny textilní dekorace v bytě by měli být barevně sladěné. To znamená, že byste si měli vybrat barvy, které chcete v bytě využít, a třeba i škálu odstínů, které bude vhodné použít. Dle toho potom nakupujte záclony, šijte či kupujte povlaky na polštářky, a ušijte si nebo kupte také běhoun, alespoň do zálohy. Textilie dokážou byt zútulnit, prostor vypadá více zabydleně a stává se z něj opravdový domov. Takže se jich určitě nebojte.
Sedací soupravy

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like