Dětské botičky: Tipy, jak poznat správnou velikost

Děti jsou naše chlouba. Pro naše miláčky bychom udělaly první poslední, proto se rozhodně nezlobíme, že má naše dítě více párů bot, než my samy. No dobře.. trochu jim to možná závidíme. Naštěstí jejich malé botičky nezabírají v botníku takového místa. Jak ale poznat tu správnou velikost?

Proč je tak důležité znát tu správnou velikost?

Ačkoliv vám to možná tak nepřijde, dětské nožičky jsou křehké. Jejich kosti jsou stále ve vývinu, kterému je třeba se podřídit. Dětská nožička má sníženou hranici bolesti, tudíž se nestačí spolehnout na pláč vašeho dítěte, že mu jsou malé boty. Menší botičky, než je samotná noha, by mohly způsobit deformace a jiné komplikace.

Délka x šířka

Bývá zvykem, že se před koupí nové obuvi měří především délka stélky. V potaz byste ale měla také brát šířku nožičky. Botičky by měly být pohodlné, jinak by dítě nemuselo chtít chodit. Pohyb je přeci potřeba a vy jistě milujete vaše společné procházky, proto se raději vyhněte obuvi do špičky. Dětské botičky musí být jako bačkůrky, které si nebude chtít vaše děti sundat.

Centimetr vůle

Nohy dětí rostou 15 – 18 mm za rok. Aby vám tak botičky vydržely minimálně půl roku, je třeba dostatek prostoru. Při zkoušení nových krásných botiček doporučujeme takový taktický manévr. V botě by měl být minimálně centimetr vůle. Nožičku posuňte do přední části boty a dozadu zkuste dát jeden prst, podle toho poznáte, zda bota sedí jak má. Ti malí ďáblíkové ale neustálé zkoušení nové obuvi nemají rádi, proto se stává, že skrčí prsty. Pro jistotu si místo v botě vyzkoušejte ještě druhým způsobem – nohu v botě posuňte na konec, aby pata byla nalepená na botu. Má vepředu místo na jeden prst? Skvěle! Máme vítěze a rychle domů na pohádku.

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like