Krásná zahrada kdekoliv

Každý den vidíme časopisy a sociální sítě plné inspirace, vídáme krásné fotky snídaní ve slunečné zahradě plné květin, ale bohužel každý si toto nemůže dovolit.
Máme pro vás takový malý typ, jak si udělat každodenní letní snídani jako z pohádky! Stačí vám k tomu opravdu malý prostor, z panelákového balkónu se dají vykouzlit krásné letní zahrady. Postačí nám pár truhlíků, zemina a něco na posezení.
snídaně venku
Můžeme zvolit spousta druhů truhlíků, například truhlíky keramické, plastové, samo zavlažovací či závěsné. Také můžeme zvolit tu správnou velikost podle velikosti balkónu a v neposlední řadě i barvu do které budeme chtít celou naši „zahradu“ vést.
Dále je velmi důležité, jaké rostliny si do našich květináčů zvolíme, každé rostlině se bohužel v určitém prostředí daří jinak. Rostliny vhodné na balkon jsou například sedmikrásky, lobelky, nestařec americký, begonie, fuchsie, různé druhy muškátů a petúnie. Ovšem pokud si budeme chtít vypěstovat něco k snědku či nějaké bylinky určitě se jim bude na balkóně také líbit, například rajčata a jahody si v takových podmínkách vedou velmi dobře.
květiny na balkoně
Musíme myslet na to na jaké světové straně se náš balkón nachází. Například taková fuchsie, pantoflíček či clematis se hodí spíše na severní strany, nemají příliš rádi přímé slunce. Na jižní stranu se nejvíce hodí muškáty, petúnie a citrusovníky. Na východní straně se nejvíce daří hortenzii, azalce, okrasnému tabáku i bambusu. Na západě se pak daří nejvíce bylinkám, protože nehrozí, že by je spálilo přímé sluneční světlo.
Také si musíme zvolit nějaké vhodné posezení, obchodní řetězce nám nabízejí spoustu variant, můžeme si koupit stůl z přírodních materiálů nebo naopak z plastů, kovu či skla. S podobným výběrem se setkáme i u židlí či laviček.
Každý si vybere podle svých preferencí, životního stylu a podle svých možností. S chutí do toho i tato malá změna Vám dokáže zpříjemnit rána.

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like