Mech v obývacím pokoji vypadající jako živý

Mech, který se nachází na obrazech a také na celých stěnách se stává favoritem číslo jedna v mnoha moderních interiérech. Tyto mechové stěny a obrazy vyvolávají v lidech nejenom údiv, ale také navozují pocit klidu a harmonie. Mechové obrazy a stěny lze vidět jak v luxusních komerčních interiérech, tak také v mnoha běžných domácnostech.
mechová plocha

Mech, kam se člověk podívá

Na mechových stěnách vynikne hlavně krása přírody, lze však ocenit i to, že není třeba ji nějakým způsobem udržovat.  Pohled na sytě zelenou stěnu obývacího pokoje působí navíc proti stresu.  Mechové stěny a obrazy jsou tvořeny ze stabilizovaných mechů. To znamená, že u původního živého mechu byla jistým způsobem nahrazena jeho rostlinná míza určitým stabilizačním roztokem. Tím je zachován nejen původní vzhled mechů, ale zároveň i jejich vůně, barevnost a měkkost. Takto stabilizovaný mech zůstává v původním živém vzhledu třeba i po mnoho dlouhých let. Není potřeba jej zalévat ani přihnojovat. Navíc není napadán žádnými škůdci.
mech na zdi

Kde všude lze instalovat mech

Mechové obrazy a stěny je možné instalovat naprosto v každém interiéru. Jejich naprosto vysokou výhodou je, že se dají aplikovat i do prostor, kde nejsou optimální podmínky pro pěstování živých rostlin.  Konzervované mechy si udrží svůj vzhled hlavně podle prostředí, ve kterém jsou naistalovány. Jsou-li tam normální podmínky, mechy si zachovají svůj vzhled až deset let.
Mechové stěny a obrazy jsou tvořeny převážně z těchto mechů:
ü  kopečkové mechy
ü  ploché mechy
ü  lišejníkové mechy
Mimo jiné mají mechové stěny a obrazy velmi mnoho výhod. Z nich můžeme jmenovat například:
ü  jsou naprosto vhodné do všech interiérů
ü  není nutno je jakkoli udržovat, pouze několikrát do roka odstranit prach
ü  přinášejí pocit pohody
ü  působí proti stresu
ü  není pro ně potřeba dostatek světla
ü  nejsou napadáni plísněmi, nebo škůdci
ü  odhlučňují místnost
ü  jsou antistatické

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like