Jak vybrat správnou velikost košile

Naučte se vhodně oblékat košile, jedině v dobře padnoucí košili budete vypadat mužně. Nepadnoucí košile je nejen nepohodlná, navíc v ní budete vypadat méně elegantně a profesionálně. Kupujte si takový kousek oděvu, již jen dle našeho návodu a budete se cítit a vypadat skvěle.

Správná velikost košile je důležitá

Vnitřní strana límce dobře přiléhá ke krku po celém jeho obvodu, nesmí vám tlačit na krk, a jeho volnost určíme tak, že pod límeček lehce zasuneme dva prsty. Těsné límečky mají muži tendenci nezapínat až na poslední knoflíček, navíc v kombinaci s kravatou to vypadá velice ledabyle. Košile na těle vypadá mnohem elegantněji, když těsně přiléhá a obepíná váš trup i paže. Knoflíčky jednoduše dopnete, úzká košile zapříčiní, že se vám budou rozepínat. Příliš volná košile vám bude překypovat přes pásek kalhot, rukávy vám vytvoří volány přes manžety a šev na rameni vám bude nevzhledně viset na paži, celkově se vám budou tvořit jakési balóny při každém pohybu.Když si košili oblečete, ohněte ruce, i přes ohnutí by vám rukávy měly sahat až k zápěstí.U správně zvolené velikosti košile vám při upažení volně u těla bude končit manžeta košile na kořeni (kloubu) palce. Z pod rukávu saka by měla vyčnívat manžeta asi jeden centimetr, a má být pouze tak široká, aby jemně obepínala náramkové hodinky.

Správná délka košile

Společenská košile, kterou nosíme zasunutou v kalhotách, by měla mít správnou délku takovou, že si v rozkroku spojíte přední a zadní díl. Košile by se vám neměla při ohybu vyhrnout. Rozměry košilí v obchodech jsou běžně uváděny obvodem límečku v centimetrech, ten se měří na vnitřní straně od dírky ke knoflíčku. Výběr košile může také ovlivnit volba střihu košile. Nejmodernější přiléhavé slim fit střihy a volné regular střihy patří ke standardním volbám. Vyšší štíhlé postavy ocení prodlouženou délku rukávů.


Foto: Pixabay


Zdroj foto: Pixabay

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*