Dost podivné trendy

Občas i poměrně konzervativními českými ulicemi prosviští nějaký ten svěží závan módních trendů. Chceme ale tohle vážně vidět? Nebyla by šedočerná nuda vlastně lepší? Kterých výkřiků módy bychom se raději v českém podání zřekli?

1. Desigual

Španělská značka svou pestrostí a nezaměnitelným motivem kruhu naprosto reflektuje jižanský temperament. Upřímně, Češky mají svým založením do ohnivých Španělek trochu daleko. Desigual kabáty k džínám, barevné kabelky ke keckám… Proč? Chápe tohle někdo? Kde se tohle v našich končinách vzalo? Chcete-li se vymanit z barevné nudy, opravdu není řešením bezhlavě využít pro změnu všechny odstíny, které se nabízejí.

2. O bag

Tohle k nám pro změnu dorazilo z Itálie. Nechápeme, proč k nám svět infiltruje podobné podivnosti. Je za tím nějaké tajné spiknutí? Kabelka je podle svého výrobce ze „speciálního” silikonu. Asi je praktická, ale pořád to vypadá jako plast. Kdo chce mít plast za cenu kvalitní a nadčasové kožené kabelky? Byť nebude zrovna prudce značková. Omyvatelnost je sice fajn, ale snad ani maminky malých dětí je nepůjčují běžně svým ratolestem na hraní.

3. Crocs

Tohle obutí se k nám dostalo pro změnu z USA. Nehodí se to do lesa, ani na venčení psa. Nehodí se to v podstatě nikam. Prostě to nenoste. A už vůbec ne do města mezi lidi. Jediný smysluplný důvod, který vidíme, je díky omyvatelnosti a snadnému schnutí jako hygienická obuv do sprch v kempech, veřejných bazénech a jiných atrakcích s vysokou koncentrací lidí, kde hrozí zdravotní komplikace. Praktičnost je jediný klad tohoto produktu.

4. Guess

Guess sám je v tom v podstatě nevinně. Umí nabízet i hezké věci. V zahraničí navíc zdaleka nemá punc exkluzivity, ale jedná se o běžnou značku pro střední třídu. V našich končinách se kýčovité a přeplácané modely staly mimořádně oblíbenými mezi všemi slečnami, které baží po značkové kabelce. Dámy, vzdejte to a kupte si takovou, která vám vydrží mnoho let, ač na sobě nebude mít obří logo.


Foto: Pixabay

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like