Zásady módy, které by měl dodržovat snad každý člověk

Móda je opředena řadou léty tradovaných pouček, které se drží úporněji než pýr plazivý. Některé jsou velmi užitečné a časem prověřené. Jiné patří mezi tmářská dogmata. Takže, na co můžete s klidem zapomenout? Držte si čepice, jdeme páchat módní osvětu.

Černá zeštíhluje

To je tak trochu samozřejmě pravda. Na upnuté bílé kalhoty si přece jen netroufáme, zejména v období, kdy se na nás poněkud podepsal kapr a bramborový salát. (Až v lednu vyrazíte do fitka, tak si je ale s klidem dopřejte.) Halit se do černé se od hlavy až k patě se vám může značně nevyplatit. Budete si takto koledovat maximálně o vizáž sicilské vdovy. Vy nechodíte přehlídky u Diora, tak není důvod, proč byste musela mít od základní školy až do padesátých narozenin povinně sotva padesát kilo. Černá je navíc sice barvou neutrální, ale sluší především výrazným typům. Necítíte se zrovna na barevné výstřelky a potřebujete vsadit na klasiku? Otevřete svůj šatník béžové nebo šedé.

Letní a zimní parfémy

Máte svoji oblíbenou vůni, která se stala vaší signaturou? Gratulujeme a vzkazujeme vám: S klidem ji noste. Roční období opravdu není důvod, proč byste svůj parfém měla uklidit na půl roku do skříně. Sluší vám a líbí se vám? Je váš a venkovní teploměr v tomto směru opravdu není kompetentní rozhodovat. Řiďte se vlastním názorem a poučky můžete hodit za hlavu. Pozor si dejte jen na jednu věc: Aby vaše vůně nedorazila na místo pět minut před vámi. (Milovníci Terryho Pratchetta vědí.)

Volné oblečení maskuje přebytečná kila

Nikdo po vás nechce, abyste se upínala do džín nebo topu, proti nimž je i korzet pohodlný jako pyžamo. Hlavně máte-li ty pověstné boky jako skříň, zkrátka postavu slovanských tvarů. Že byste se uživila leda v oblasti plus size modelingu ale neznamená, že se musíte halit do beztvarých volných oděvů připomínajících cirkusové šapitó. Chcete-li se maskovat, k takovému účelu stvořila lidská ruka toto. Vy si raději pořiďte normální oblečení, které kopíruje vaše tvary (což je atribut, který většina průměrných bytostí ženského pohlaví prostě – vzdor Photoshopu – má), nechcete-li připomínat babiččin příborník.


Foto: Pixabay & TrendyModa.cz

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like