Módní značka Michael Kors

O značce

Značka nese jméno svého zakladatele – rodilého Američana Michaela Korse. Ten přišel na svět v newyorském Long Island. Příjmení má mimochodem po svém otčímovi. K módě byl vpravdě předurčen už od útlého věku. S tímto prostředím byl v kontaktu díky své matce, která se věnovala modelingu. A on sám takto nastartoval svou životní dráhu. Všimnout si ho mohli televizní diváci už jako malého ve spotu na cereálie. Studoval na Fashion Institute of Technology módní návrhářství, školu však záhy po několika málo měsících opustil, když dostal svou první práci. To bylo v devatenácti, kdy zároveň poprvé pronikl do světa návrhařiny, když začínal prací pro Lothar. A jeho tvorba si příznivce našla poměrně neomylně. Než se pustil do navrhování na vlastní pěst, působil mezi lety 1997 a 2003 pro francouzský módní dům Céline.

Historie

Samostatná módní značka tedy přišla poměrně pozdě, teprve v roce 2004 a svou pozornost dnes rozšířila na širokou škálu produktů – známé jsou především doplňky jako kabelky nebo hodinky, ale do jeho portfolia patří rovněž obuv. S módou ale začal mnohem dříve. První kolekce Michaela Korse vznikla již v roce 1981 (nesla, jak jinak, jméno svého tvůrce). Jeho móda si našla řadu nadšených fanynek, takže vznik vlastní značky byl vlastně poměrně nevyhnutelný. Někdy se rok 1981 mylně uvádí jako rok vzniku značky.

Osobnost

Michael Kors je první americký návrhář, který si získal pozornost na evropských módních molech. Obléká také řadu slavných osobností. Jeho modely nosí dokonce i současná americká první dáma Michelle Obama. Mezi další znamé hvězdy, které oblékají jeho tvorbu, patří třeba Sharon Stone nebo Liv Tyler. A navrhl dokonce i pánskou kolekci.

Sebe samu značka koncipuje jako styl pro náročnější klientelu, drží se módního, luxusního a elegantního pojetí.

A pro zajímavost se tenhle pán samozřejmě nevěnuje jen navrhování drahých hadříků. Aktivně se angažuje také v charitě.


Foto: Pixabay

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like