To nejhorší z devadesátek

Devadesátá léta slaví návrat. Často se inspirace touto dekádou objevuje na současných přehlídkových molech. Mnoho z vás jí bylo plně zasaženo, některé naše mladší čtenářky si alespoň něco z toho budou jistě pamatovat ze svého dětství. Pojďte si s námi zavzpomínat na devadesátkové trendy, zasmát se a zadoufat, že tohle se už ale opravdu nikdy nevrátí.

Tenké obočí

No, není to jenom záležitost devadesátek. Prvorepublikovým kráskám bychom ho snad i odpustili. Přesto už nic podobného nechceme vidět a děkujeme za návrat přirozenosti. A ať vás ani nenapadá si obočí prostě vytrhat kompletně a tužkou ho domalovat jinde, než bylo původně. Trhala jste poněkud neuváženě a teď vám to po vzoru Cary Delevingne ne a ne dorůst? Vyzkoušejte ricinový olej.

Palmička

Ne, nemyslíme tím pokojovou květinu. Míníme culík vyčesaný až na temeno hlavy. Nosil ho třeba tehdejší idol všech teenagerů – sladká Britney Spears, která tou dobou teprve startovala svou hudební dráhu. Britney byla vůbec expertem na vlasové kreace, ale dlužno dodat, že ve světě slavných nebyla jediná s touhle šíleností na hlavě.

Pramínky

Rovněž místy urputně se držící trendy společenských účesu, ať už na plesech nebo na svatbách. Z náročného drdolu nechá kadeřnice laškovně spadat prameny do obličeje. My máme jenom jednu jedinou otázku? Proč? Není to rafinované, není to sexy. Je to jenom nesmysl.

Rozčepýřené účesy

Pamatujete si na hodiny a hodiny strávené s tunami gelu ve snaze vytvarovat svou kštici do patřičně trčících bodlin? Většinou se podařilo, takže se vaše vlasy pak zpravidla pod tíhou notné dávky stylingového přípravku ani nehnuly. Tak tyhle slepené útvary připomínající helmu už asi vážně stačily. Fuj.

Flitry

V devadesátých letech jste se prostě musela třpytit. Ve vlasech nebo i na těle. Éru největší slávy si proto v tomhle období zažily nejrůznější spreje s flitry, a to nejen tělové. Dodnes vám je bude mnoho kadeřnic nabízet na oživení účesu. S díky odmítněte. Nejste disco koule.


Foto: Pixabay

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like