Nejslavnější české modelky

Když vám řekneme o jménech jako Kate Moss nebo Gisele Bündchen, nepochybně víte, o koho se jedná. Tápat nebudete asi ani tehdy, zmíníme-li se například o Karolině Kurkové. Ti znalejší si možná vzpomenou ještě i na Lindu Vojtovou, širší veřejnost ji mohla v roce 2014 vidět v reklamě na minerální vodu. To ale stále nejsou všechny české krasavice, které se proslavily v zahraničí. Koho dalšího si zamilovali světoví návrháři a doma o nich zase tak moc neuslyšíte?

Magdalena Langrová

Narodila se v Žamberku. Svoji kariéru sice odstartovala poměrně pozdě, až v osmnácti letech, to jí ale nijak nezabrzdilo. Naopak. Začala rovnou prací pro značku Prada, oblíbil si především Christian Dior, jeho tváří byla několik let. Má za sebou také kontrakty se značkami Chanel, Armani nebo Calvin Klein.

Jana Knauerová

Pochází ze severočeských Lovosic a na modelingovou dráhu se vrhla, když jí bylo sedmnáct. Tehdy rovnou odjela do New Yorku. Je hlavně fotomodelkou, její kariéra začala editoriálem pro časopis Dazed and Confused. Pro její charismatickou krásu a klučičí vzhled si jí ale brzy všimli i slavní návrháři, Jana absolvovala také přehlídku pro Balenciagu, spolupracovala i se značkou TopShop.

Karolína Mrozková

Na svět Karolína, zvaná Karo, přišla v Průhonicích. Už doma se účastnila v roce 2009 soutěže Elite Model Look. Tuhle půvabnou plavovlásku s tváří chameleona módní průmysl zbožňuje. Karo šla přehlídky třeba pro Dolce & Gabbana, Chanel, Carolinu Herreru nebo Oscara de la Rentu. A vidět jste ji mohli i na titulce Vogue.

Margita Žuchová

Margita je z Havířova. Také ona se až ve svých devatenácti objevila v Elite Model Look, kde ale směle proplula rovnou do finále. A brzy přišly první úspěchy: Práce pro značky Armani nebo Dior. Fotila ale také editoriály pro řadu módních magazínů. Zaregistrovat ji bylo možno na stránkách Marie Claire nebo Harper’s Bazaaru.

Níkola Trefilová

Domov má Niki, jak se jí většinou říká, v Kojetíně. Nikola potvrdila, že si vydobyla už značný úspěch, a to přehlídkami pro Calvin Klein nebo Versace. Objevila se také na několika obálkách prestižních časopisů, zmínku si zaslouží alespoň portugalská mutace módního magazínu Vogue. Niki zazářila také v jeho francouzské verzi. I když začala až v sedmnácti.


Foto: Pixabay

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like