Půst jeden den v týdnu

„Hladovění“ – někdy toto slovo nezpůsobuje nejlepší asociace. Proto sovětský profesor, lékař lékařských věd Nikolaev Jurij Sergejevič, aby nevystrašil sovětský lid, který přežil válku a hlad strašným slovem „hladovění“, přišel s touto terapeutickou technikou a tolerantnějším jménem – „dietní terapie“. Jak profesor Nikolaev dospěl k závěru, že abstinence od jídla má léčivé účinky na lidské tělo?

Specializace profesora Nikolaeva byla psychiatrie. Během své práce na psychiatrické klinice Jurij Sergeyevič poznamenal, že lidé trpící schizofrenií a jinými duševními poruchami během exacerbace jejich nemoci odmítají jíst.

Rozhodnutí odmítnout donutit pacienta k jídlu bylo založeno na Nikolaevově předpokladu, že odmítání jídla je mechanismus, který příroda sama o sobě vytvořila. A Jurij Sergeyevič se nemýlil. Pacienti, kteří během exacerbace nejedli nic, doslova během několika dnů, vykazovali během své nemoci pozitivní trend. Jedním slovem, symptomy exacerbace nemoci začaly mizet a postupem času začala stabilní remise. Tento experiment byl několikrát opakován a výsledky byly vždy stejné – pacienti, kteří během exacerbace nemoci odmítali jíst jídlo, se zotavovali.

Denní půst jednou týdně

Hladovění jako léčba závažných onemocnění nebylo důkladně studováno a je založeno pouze na předpokladech. Co nelze říci o půstu jako způsobu prevence a zotavení těla. Pokud pacienti se schizofrenií během hladovění dokonce očistí těžko přístupné mozkové tkáně od produktů rozkladu proteinových potravin, znamená to, že všechny ostatní tkáně těla jsou očištěny ještě rychleji. Proč se to děje? Skutečnost je taková, že organismus, který není zaneprázdněn procesem trávení, začíná zpracovávat vše, co je v něm již obsaženo. A tak začíná proces štěpení a eliminace toxinů. A denní půst jednou týdně vám umožňuje nepřivádět vaše tělo k extrémnímu stupni znečištění, ale provádět profylaxi, aby se vaše tělo udržovalo čisté.

Nejprve se vyčistí orgány trávicího traktu, protože právě oni začnou aktivně fungovat, pokud jde o zpracování toxinů během abstinence od jídla. Nejlepší je začít s denním půstem očištěním střev pomocí klystýru nebo jógové praxe Shankha-prakshalany . Díky tomu bude proces čištění půstu efektivnější.

Měli byste se adekvátně zabývat problémem hladovění, s přihlédnutím k charakteristikám vašeho těla. Pokud máte chronická onemocnění nebo problémy s vnitřními orgány, neměli byste praktikovat „suchý“ půst. Pro začátek může být vhodné vyzkoušet hladovění se šťávami, a pak to bude pro tělo menší stres. Denní půst začíná ve večerních hodinách. Posledním jídlem je večeře. Je žádoucí, aby byla lehká a ne příliš hojná: nejlepší volbou jsou saláty nebo ovoce. Poté následuje abstinence během následujícího dne a první jídlo se provádí ráno po dni půstu. První jídlo by mělo být také lehké. Hladovění může být s vodou.

Během cvičení nalačno byste měli sledovat stav vašeho těla. Je důležité pochopit, že půst je očistný proces, během kterého jsou všechny toxiny a odpady nejprve uvolněny do krevního řečiště a poté odstraněny z těla. A tento proces zdaleka není nejpříjemnější, proto jsou možné různé příznaky malátnosti. A v případě, že máte pocit, že se stav stal příliš kritickým, je lepší zastavit půst a poté zkusit předběžné očistné techniky, které odstraní většinu toxinů a poté začít cvičit půst.


Foto: Pixabay

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like