Léčba amenorey lidovými léky

Amenorea je poměrně častým problémem, který se vyskytuje u mnoha žen.

Abychom si poradili s patologií, je velmi důležité stanovit její příčiny. Chcete-li to provést, obraťte se na odborníka. Doma je amenorea často léčena lidovými prostředky. Před zahájením takové terapie byste se však měli poradit s gynekologem.

 

Podstata nemoci

Mnoho lidí se zajímá o to, co je amenorea u žen. Pod tímto termínem se chápe porušení menstruační funkce, při které nedochází k menstruaci po dobu 6 měsíců nebo déle. Nejčastěji je toto onemocnění známkou genetických, fyziologických a emocionálních poruch.

 

Příčiny amenorey:

 

 • Ovariální choroby – genetické patologie, abnormality ve vývoji dělohy a vaječníků, syndrom vyčerpání vaječníků, formace nádoru.
 • Jiné patologie – zejména onemocnění endokrinních žláz.
 • Problémy s průchodností dutiny pochvy a dělohy.
 • Stresové situace.
 • Silný úbytek na váze.
 • Diabetes mellitus, užívání určitých léků, zvýšení nebo snížení aktivity štítné žlázy.
 • Ashermanův syndrom.

 

Lidové metody léčby

Byliny s amenoreou se obvykle používají, pokud je onemocnění způsobeno zánětem nebo psychoemocionálním stresem. Protizánětlivé léky zahrnují odvar z heřmánku a třezalky tečkované. Šalvěj a eukalyptus se také často používají.

 

K posílení imunitního systému se používá med a další produkty – mateří kašička. Pokud je amenorea následkem stresu, jsou doporučeny uklidňující byliny – valerián, chmel, máta.

 

Následující byliny jsou nejúčinnějším prostředkem léčby této poruchy:

 

 1. Vezměte 3 lžíce petrželky, vložte do termosky, přidejte 700 ml vroucí vody a nechte 12 hodin vyluhovat. Pijte 100 ml 4krát denně. To by mělo být provedeno půl hodiny před jídlem. Taková terapie trvá 3 týdny, poté vysadit na 7 dní a znovu zahájit léčbu.

 

 1. Cibulová slupka je považována za velmi účinný lék. Chcete-li připravit užitečný produkt, musíte oloupat 2 kg cibule. Potom slupky zalijte 3 litry vroucí vody a vařte na mírném ohni, dokud vývar neztmavne. Užívat dvakrát denně 100 ml 30 minut před jídlem.

 

 1. Na masovém mlýnku pomeleme 1 velký citron s kůrou, přidejte do něj cukr a třikrát denně konzumujte 1 dezertní lžíci. Místo citronu můžete použít pomeranč.

 

 1. Rozdrťte 1 syrovou cibuli a sléz kořenový. Poté smíchejte 8 velkých polévkových lžic cibulového kaše s 1 kořenem slézu. Výsledná směs se zalije 2 litry vroucí vody a vaří 25 minut. K produktu se přidá 10 g hřebíčku a 5 g amoniaku. Vařte dalších 5 minut. Filtrovaná směs by měla být užívána v 50 ml po dobu 3 dnů před očekávanou menstruací.

 

 1. Sušte česnek na prášek a poté přidejte k výsledné hmotě kakaové máslo, abyste získali poměrně hustou konzistenci. Vytvářejte koule ze směsi, která se doporučuje vložit do pochvy. Místo kakaového másla můžete použít med nebo vodu.

 

 1. Vezměte 1 velkou lžičku koňského šťovíku, vložte do termosky a zalijte 250 ml vroucí vody. Nechte pár hodin vyluhovat. Filtrovaný nápoj užívejte – 2 velké lžíce 3x denně. Chcete-li zlepšit chuť nápoje, můžete přidat trochu medu.

Fotka od congerdesign z Pixabay

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like