S touto péčí můžete říci akné sbohem!

Sníte o alabastrové pleti? Už dávno jste překročila pubertu, avšak pupínky se na ústup dát nehodlají? Co za tím vězí? A jak si poradit? A jaké mýty kolují v péči o pokožku? My to víme a rozhodně to řekneme i vám.

Nemáte potravinovou alergii?

Musíte si odepřít čokoládu? V zásadě nikdy se neprokázala přímá souvislost konzumace jakýchkoli potravin a vzniku akné. Nicméně vyzkoušela-li jste už naprosto všechno a situace se nelepší, můžete se poohlédnout po příčině i v tom, co jíte. Mezi „viníky” se tradičně zařazuje právě čokoláda, ale i mléčné výrobky nebo třeba přemíra sladkostí. V tom případě se ovšem nejedná v podstatě o akné, ale o projev potravinové alergie.

Slunce a akné

Pomůže vám sluníčko? Slunce kůži vysuší, což může mít krátkodobý příznivý efekt. Stejně je na tom i solárium. Na opálené pleti jsou také pupínky méně patrné. Ovšem není pravda, že sluneční paprsky vám nepopulární „beďary” vyléčí.

Antikoncepce jako poslední možnost

Zabere hormonální antikoncepce? V těžších případech se k ní dermatologové uchylují (spolu s retinoidy, případně předepisováním antibiotik). Pokud jste vysadila pilulky a objevila se vám tvář posetá uhříky, vyčkejte. Situace by se měla sama srovnat do stavu před braním pilulek, ačkoli to vyžaduje leckdy hodně trpělivosti. Začala-li jste brát antikoncepci v raném věku, tak vás může náhlý projev činnosti vašich hormonů, která se po vynechání antikoncepce opět projeví, hodně zaskočit.

Stres podporuje akné

Vaší kůži nepomáhá ani stres. Znáte to už od školních dob, kdy se vám před důležitou zkouškou z nervů pleť doslova osypala. A táhne se to s vámi až do dospělosti. Ještě dnes máte před důležitou pracovní schůzkou jako z udělání na tváři zanícený červený flíček.

Základem je správná péče, tou nevhodnou si totiž můžete sama nevědomky kožní problémy ještě zhoršit. I mastná pokožka potřebuje šetrné zacházení. Rozhodně ji příliš nevysušujte a dopřejte jí také svou dávku hydratace se speciálními krémy. Neměla byste používat agresivní přípravky s obsahem alkoholu.


Foto: Pixabay

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like