Investovat do bydlení se vyplatíŽivot v podnájmu má možná své jisté výhody, ale také spoustu nevýhod. Nevíte, kdy Vám zvednou nájem, nebo se budete muset vystěhovat. Nemůžete dělat žádné předělávky, abyste se v bytě cítili příjemněji a hlavně, peníze, které měsíčně investujete do nájmu, byste klidně mohli investovat do hypotečních splátek. Vlastní bydlení by Vás tak nevyšlo o mnoho dráž než podnájem a za několik let už byste byli milionáři a bydleli ve vlastním.
Stavebnictví zažívá boom a v mnoha městech, ať velkých nebo malých, se staví nové bytové komplexy nebo rodinné domky. Investovat do bydlení můžete, i když již vlastní bydlení máte. Zajistíte se tak na stáří.
stůl u balkonu
·         Byt nebo dům pro sebe
Tady záleží na Vašich finančních možnostech, kolik peněz máte našetřeno a jak velkou hypotéku si budete moci vzít. Vybírat si můžete mezi novostavbou, která je samozřejmě dražší nebo starou zástavbou, kde zase budete muset počítat s investicemi do oprav nebo přestavby. Velkou roli hraje lokalita. Tu si promyslete dobře, aby vyhovovala vaší rodinné situaci, požadavkům, koníčkům, práci a podobně. Velikost pak také musíte přizpůsobit Vaší rodinné situaci. Jste-li mladí a nezadaní, počítejte s tím, že může přijít partner a děti a budete potřebovat prostor. Nebo můžete později podle potřeb byt zajisté prodat a pořídit si větší. Jen už pak nemusíte mít takové štěstí s lokalitou.
dívka v okně
·         Byt jako investice
Tady na velikosti nezáleží. Čím menší, tím levnější. Tudíž na takovou garsonku dosáhne snad každý. Ale pozor, v lepších a žádaných lokalitách se ceny mohou pohybovat od 1,5 miliónu výše. Je dobré se trochu porozhlédnout, poptat a investovat tam, kde ještě není tak draho, ale dá se počítat s tím, že bude. Hypotéku Vám zaplatí nájem, a pokud koupíte byt v novostavbě, nebudete se muset víceméně skoro o nic starat. I když úplně bez starostí to také není. Ale vyplatí se to.


Foto: Pixabay

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like