Nejlepší doba pro získání úvěru


Velice módním trendem posledních let jsou domy na klíč, roubenky, domy se solárním zdrojem energie a jiné. Není však příliš jednoduché takový projekt zafinancovat. Většina se tedy obrací na úvěrové instituce, které nám za nemalý poplatek poskytnou dostatek financí.
rostliny na balkonech.jpg

Můžeme volit mezi

·         Bankovní

·         Nebankovní společností

Pro většinu z nás jsou zárukou kvality a bezpečí bankovní instituce. Ty si však také kryjí záda. Jsou ochotny nám poskytnout potřebné finance, ale k tomu je zapotřebí mít stabilní příjem, nemovitost k zástavě nebo ručitele. Navíc si každá banka či bankovní společnost prochází registry dlužníků, aby se vyhnula případným nevymahatelným pohledávkám.

Tyto půjčky však nejsou dopřány každému, jelikož ne všichni máme nemovitost či ručitele nebo jsme měli problémy se splacením dřívější půjčky.

Pro tuto klientelu si finanční svět připravil nebankovní společnosti a jejich finanční služby. Tyto půjčky však disponují vysokými sazbami úroků a mnohonásobným přeplacením poskytnuté částky. Nejoblíbenější z nich je americká hypotéka. Ta je oblíbená u neplatičů hlavně z důvodů nízkých požadavků na její získání a možností využití. Společnost tedy nezajímá účel vynaložení peněz, ale pouze její splacení.
lupa u peněženky.jpg

Úroky bývají zpravidla vyšší, ale toto je jediný způsob krytí banky. Půjčka je využívána na bydlení, ale lze také využít na nákup drahých dárků, dovolené nebo zaplacení nájmu.

Pokud však chceme využít zaručeného způsobu půjčení peněz nejlepším řešením je bankovní půjčka. Zde si můžeme vybírat mezi úvěrem a hypotékou. Hlavní rozdíly jsou v délce splácení. Zatímco úvěr je využíván ke krátkodobému účelu u hypotéky je tomu přesně naopak.

Výhodou úvěru je že jej banky poskytují v rámci stavebního spoření, kdy po získání určité bonity můžeme získat nižší úrokovou sazbu.

Důležité je také si nastavit formu splátek. Ty můžeme rozdělit na fixní a odložené, kdy v rámci fixního splácení pravidelně platíme pevně stanovenou částku, ale u odložené můžeme najednou splatit větší část a nejprve si tak vyřídit své závazky.

You May Also Like