Styly vánoční výzdoby


Odkud čerpáte inspiraci pro výzdobu svého domova? Máte rádi, když je sladěné naprosto vše? Od výzdoby, přes balicí papír, do kterého budete balit dárky, až po slavnostní tabuli? Ano, jistě je to trošku náročnější, zvlášť pokud se k tomu rozhodnete teprve první rok. Budete totiž muset nakoupit nové ozdůbky a doplňky, abyste svůj zvolený styl dotáhli až do konce. V příštích letech již ale budete mít vše, takže to budete mít jednodušší. Z jakých stylů máte tedy vlastně na výběr?

zimní dekorace

1) Moderní styl

V rámci moderního stylu se opravdu nemusíme být inspirovat. Stromeček si sladíme do barev, které máme rádi. Může se jednat klidně o barvy, jako jsou růžová, modrá či zelená. Fantazii se meze nekladou. Stejně tak volíme barevné balicí papíry. Vše je takové veselejší a moderní.

2) Tradiční styl

Ano, tak to je asi klasika, která je velice oblíbená a v současné době opravdu hojně využívaná. Jedná se o klasiku v podobě klasických baněk, které máme mnohdy již po mnoho let. Velice oblíbené jsou ozdoby, které jsou jakoby zasněžené, ojíněné mrazem. Velice výrazným doplňkem jsou sněhuláci, vločky a hvězdičky. Celou výzdobu můžeme sladit do více barev či do jedné barvy. Zde se již ale uplatňují barvy typické pro Vánoce. Nejčastěji se jedná o bílou, krémovou, zlatou, stříbrnou, modrou či červenou.

3) Rustikální styl

Mnoho lidí dnes bydlí v rustikálním stylu, to znamená, že v tomto stylu mají zařízený interiér svého domova. Rustikálnímu stylu lze přizpůsobit také vánoční výzdoby. Vzhledem k tomu, že se jedná o venkovský styl, snažte se přiblížit co nejvíce přírodě. Mezi vhodné doplňky tedy patří větvičky, borové šišky, stužky z juty či kostkované látky. Na balení dárků zvolíme také obyčejný papír, který můžeme doplnit přírodní stuhou. Krásnou dekorací jsou sáňky a zvířátka.

4) Retro styl

Pokud jsme zastánci tzv. staré školy, jistě nás okouzlí právě retro styl, pro který jsou typické baňky s puntíky. Do puntíkovaného vzoru lze zabalit také vánoční dárky. Typické jsou také různé ozdůbky v podobě figurek.

vánoční hrneček

5) Skandinávský styl

Jedná se o severský styl, který je proslulý svým minimalismem. Klade důraz především na přírodu a přírodní materiály. Typickými barvami jsou neutrální barvy – využívá se bílá, hnědá, červená, černá či modrá. Rovněž jsou velice typické přírodní větvičky, živé věnce, mezi oblíbený vzor patří samozřejmě sob. 


Foto: Pixabay

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like