Domácí mazlíček – miláček nebo ďábelA je to tady – našli jsme si nádherný dům, založili rodinu a ke krásnému příbytku se zahradou jsme si pořídili malé roztomilé štěňátko. Co ale dělat, když naše psí miminko najde zalíbení v sousedovic zahradě, konkrétně v ničení jejich úrody, překousání hadice, zkrášlení násady od lopaty – pejsek nejspíš usoudil, že s třískami v ruce se dělá nejlépe. V tu chvíli u vás klepe rozčílený soused, s kterým jste si ještě včera dávali sklenku vína a veškerou škodu chce nahradit.
rozkošný pejsek.jpg
 
Jak velké překvapení vás čeká, když vyčíslená suma přesahuje rámec vašeho rodinného rozpočtu.
 
V nejideálnějším případě je dobré si s pořízením pejska, zařídit také vhodné pojištění, v této situaci by se jednalo o pojištění odpovědnosti za újmu z občanského života, které se řídí dle občanského zákoníku. Je lepší investovat pár stovek ročně, než po nějaké nehodě značně zatížit rodinný rozpočet. V tomto případě se jednalo pouze o zničený zahradní majetek, horší scénář by byl kdyby váš chlupatý přítel například v sebeobraně někoho napadl. To by byla cílová částka mnohem vyšší.
 
Výhodou takového produktu je, že zahrnuje pojištění veškerých členů domácnosti. Přiznejme si že oni leckdy i naše milé ratolesti dokážou v nestřeženém okamžiku udělat značnou škodu v cizím prostředí. Malí neposedové se někdy prostě ohlídat nedají. Než se nadějete, váš malý poklad rozpřádně při vypravování ruce na špatném místě a LCD monitor z regálu se valí (a ne vcelku) v uličce číslo 3 jednoho nejmenovaného marketu. Nikomu z nás by se asi nechtělo, platit věc, kterou nikdy mít doma nebudu, jen kvůli jedné vteřině.
 rozbitý pohár.jpg
Pokud vás nebaví se prolistovávat nabídkami tohoto pojištění a zjištovat, která instituce má nejlepší podmínky. Zkontaktujte svého finančního poradce, který to za vás rád udělá a vy se budete obtěžovat pouze s podpisem smlouvy.


Foto: Pixabay

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like