Dekorace

< !DOCTYPE html PUBLIC “-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN” “http://www.w3.org/TR/REC-html40/loose.dtd”>

Většina lidí nepodceňuje význam bytových dekorací všeho druhu. Ne nadarmo se říká o někom, kdo má hezky zařízený a vyzdobený byt, že to má doma vyšperkováno. Dekorace podtrhují příjemnou a pozitivní atmosféru. Ale rozhodně by se to nemělo týkat jen domácností. Člověk by se měl cítit dobře kdekoli.

Není vhodné podceňovat význam dekorací například v zaměstnání. Důvodů je přitom celá řada. V zaměstnání trávíme mnoho času a je tedy na místě si pracovní prostor zútulnit. Je to smutné, ale v podstatě trávíme v zaměstnání více aktivního času než aktivního času v domácnosti, kde nejvíce času strávíme spánkem.
mozaika ryba
Samozřejmě ne vždy je to reálné. Pokud pracujete v provozu někde u pásu, asi si to kolem sebe příliš nezútulníte. Co ovšem zútulnit můžeme, je například šatna, kde se převlékáme a jídelna, kde odcházíme na zaslouženou pauzu.

Velmi zásadní vliv

V případě, že pracujeme v kanceláři, v recepci, příjmu zakázek, na úřadě, dekorace mají význam velmi zásadní. Tyto prostory velmi často navštěvují lidé a je nepochybně velmi důležité je pozitivně naladit. V určitých případech je vhodné řešit to s interiérovým architektem nebo dokonce floristou.

Pokud jste majitelem restaurace, bufetu nebo obchodu či obchůdku, výzdoba je velmi důležitá. Je příjemné, když se člověka, který si přivykl na neosobní prostory nákupních center, dotkne příjemná a laskavá atmosféra a hlavně, když jde cítit, že se dané činnosti nevěnujete jenom pro byznys, ale také proto, že k dané činnosti prostě máte pozitivní vztah.
digitální umění
Samozřejmě vhodné dekorace jsou na místě ve všech veřejných prostorech jako jsou školy, nemocnice, sociální zařízení. Někteří si možná dodnes pamatují, jak vypadaly dříve nemocnice. Holé nemocniční zdi bez jakýchkoli okras. Dnes je to mnohem lepší. Ono se to nezdá, ale na lidskou psychiku má typicky nemocniční prostředí devastující vliv a proto je třeba volit vhodné barvy, vhodné obrazy. Navození pozitivní atmosféry je totiž velmi důležité.

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like