Hodinky jako výborný módní doplěk

Nemáte rádi přeplácané věci?

Moc si nepotrpíte na nejrůznější blýskátka… Smýšlíte spíše prakticky, a tak vám kila zlata či stříbra na rukou nebo krku více překážejí, než dělají radost. My máme pro vás tip na doplněk, který se může stát vaším oblíbeným šperkem a zároveň je praktický. Sáhněte pro inspiraci do světa mužů. Dobře oblečený gentleman s kvalitními hodinkami neodmyslitelně patří k sobě. Zapomeňte na chvíli na to, že coby časomíra vám poslouží i váš mobilní telefon. Hodinky své poslední slovo v digitální éře neřekly. Vybrat si můžete nadčasové kousky v kůži, masivní verze, které vypadají právě, jako byste si je půjčila od svého partnera nebo extravagantní barevné modely.

Řemínky na hodinkách? Podstatná věc

Přičemž kožené řemínky prakticky nikdy nezestárnou. Výhodou těch ocelových zase je jejich značná výdrž. Pozor, pokud si je pořídíte s povrchovou úpravou (na ocel může být nanesena vrstva žlutého zlata, v současnosti je mimořádně oblíbené zlato růžové), může se vám odřít. Závisí to na mnoha vnějších okolnostech (jak často hodinky nosíte, jak s nimi zacházíte) a výdrž podobné úpravy se nedá příliš zaručit. Chcete-li hodinky, které si svůj vzhled s jistotou zachovají, budete muset zvolit takové, které jsou přímo vyrobeny z drahých kovů. Což se odrazí na jejich ceně. Zlato je navíc kov měkký, proto se při výrobě používá speciální technologie. S ocelí problém nebývá, na jakékoli další kovy, které výrobce přidal, by si měly s opatrností hledět alergičky.

Vodotěsné nebo ne?

Můžete mít i vodotěsné (neplést s voděodolnými – ty zpravidla přežijí běžné následky vlhkosti jako déšť) hodinky nebo ty se safírovým sklíčkem, které se vyznačuje zvýšenou schopností odolat poškrábání. Ideální pro všechny neposedné bytosti, které budou s tímto doplňkem na ruce dělat možné i nemožné. Zda budou digitální nebo analogové, vyberete si model, který je velmi jemný a ženský nebo nápadný a extravagantní výrobek, to samozřejmě ponecháme čistě na uvážení vašem. Stejně jako cenu, kterou jste ochotna investovat. Vaše hodinky mohou disponovat také dalšími funkcemi, mezi ně může patřit například alarm či stopky.

Důležitý je taktéž vnitřek

Zajímat byste se pochopitelně měla i o to, co je uvnitř nich. Možná strojek není na první pohled vidět, ale pokud si nepořizujete hodinky s touhou je jednou za půl roku vyměnit za jiné, protože vás přestaly bavit, vyplatí se zohlednit i tenhle aspekt. Ty nejkvalitnější modely nesou označení Swiss made. Znáte úsloví: „Šlape to jako švýcarské hodinky.”


Foto: Pixabay & TrendyModa.cz

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like