Tiffany aneb šperkařská značka


Značka Tiffany byla založená v newyorském Brooklynu už v roce 1837. Za jejím vznikem stojí dva pánové – John B. Young a Charles Tiffany, jehož jméno společnost dodnes nosí.

Nejen šperky naleznete pod touto značkou

Věděli jste, že Tiffany se nezaměřuje jenom na šperky? V roce 1919 navrhla takový redesign Medaile cti (v originále Medal of honor), což je nejvyšší americké vojenské vyznamenání, které uděluje tamní vláda. Tato verze se však příliš neuchytila, nebyla moc populární. Takže Tiffany známe především jako klenotnickou firmu. Což rozhodně není marné.

Jméno společnosti rezonuje i v popkultuře – snídala tu půvabná Audrey Hepburn a když blond idol mužů – božská Marilyn – zpíval o tom, že diamanty jsou nejlepším přítelem každé dívky, nemohl jméno slavného klenotnického podniku opominout.

Tiffany má „na svědomí” třeba pestrý výběr náramků s typickým motivem písmene T, oblíbený je také symbol nekonečna nebo srdce.

Legendární prsten s diamantem

A dámy, která z nás by nechtěla dostat od svého vyvoleného spolu s žádostí o ruku také legendární prsten s diamantem? U nichž si mimochodem společnost zakládá na absolutně precizním zpracování. Šperk je ručně vyrobený a leštěný. Používá se stejná technologie jako na samém začátku historie společnosti. Díky tomu je každý z nich skutečný unikát, žádné dva nemohou být stejné, protože se nejedná o strojovou výrobu. Věděli jste, že přísným kritériím nevyhoví plných 99,94 % kamenů? Na prsten se tak mají šanci dostat jen ty nejkvalitnější. A tato bezmála kultovní ozdoba slaví letos jubileum – přesně sto třicet let.

Snubní prsteny jsou nedílnou součástí značky

A pokud by vám diamanty při zásnubách ještě náhodou nestačily, samozřejmě je v nabídce také přehlídka snubních prstenů. Ale vyberou si i milovnice minimalismu. Materiály jsou samozřejmě exkluzivní i v tomto případě, Tiffany používá platinu. Což je kov vzácný, proto také patřičně drahý. Leč také pevný, takže vám pravděpodobně vydrží desítky let. A navíc nezpůsobuje alergie.


Foto: Pixabay & TrendyModa.cz

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like