Jak financovat koupi nebo rekonstrukci bytu či domu?Ať už koupě nebo rekonstrukce bytu či domu vždy to spolkne velkou část rodinného rozpočtu. Někdy není zbytí a je potřeba financovat i z jiných zdrojů. Ale co je pro Vás nejlepší? Záleží na mnoha faktorech. A to je výše půjčky, úroku, doby splácení. Je jasné, že výše úroku je pro Vás velmi důležitý aspekt při rozhodování. Ale není dobré se rozhodovat pouze na tomto údaji.  Zajímat by Vás měli i údaje o poplatcích spojených se zřízením například hypotéky. Ať se nedostanete do nemožnosti splácet, je dobré si promyslet výši splátky po celou dobu fixace, jelikož ta se nemění.
 konstrukce domu

Koupě bytu nebo domu

 
Při koupi domu nebo bytu je počáteční investice vždy velmi vysoká. U koupě se doporučuje financování pomocí hypoték díky nízkému úroku, ale také s výběrem široké škály produktů.  Výběr správné hypotéky závisí na mnoha faktorech, které ovlivňují hypotéku. Jedná se o odhadní cenu nemovitosti, množství vlastních finančních prostředků.  Za odhad ceny zaplatíte přibližně 5 000 Kč. U hypotéky si také nastavíte dobu fixace. Ta je možná od 1 roku až po dobu kdy budete hypotéku splácet. Vyjádření banky zda Vám poskytne hypotéku, je většinou do jednoho týdne. Pokud něčemu ve smlouvě nerozumíte, ptejte se. Při pozdější úpravě smlouvy už budete hradit bance poplatky za změnu.
domeček na kalkulačce 

Rekonstrukce domu nebo bytu

 
Ať už se jedná o rekonstrukci koupelny nebo třeba dětského pokoje vyplatí se Vám financování pomocí úvěru ze stavebního spoření anebo účelová půjčka na bydlení.  Zde totiž neručíte svou nemovitostí. Výhodou je, že některé banky dovolují čerpat až do 20 % úvěr neúčelově a také ho splatit bez sankcí dříve. Určitě počítejte s menší rezervou. Stačí jedna nečekaná událost a můžete se ocitnout ve finanční propasti.
 
Ať už se jedná o koupi nebo rekonstrukci domu či bytu není to pouze móda mladých. Bydlení řeší i lidé po 50 roku života. I pro ně mají banky nabídky na financování a není potřeba tedy zahazovat sny o novém bydlení.


Foto: Pixabay

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like