Jak financovat rekonstrukci

Pokud jste vlastníky bytu nebo domu, tak Vás tato situace dozajista již potkala, právě jí procházíte nebo na Vás čeká. Čas od času je prostě třeba něco vyměnit, opravit, vybourat, zmodernizovat, zvětšit. A někdo to musí zaplatit.
rekonstrukce střechy
Pokud je v rodině schopný řemeslníka nemusí to být zrovna vyučený odborník, ale takový ten chlap, co se práce nebojí a umí od všeho trochu, a co neumí, to se rychle naučí, s někým se poradí, vyhledá si na internetu a nechá za sebou práci radost pohledět, tak lze poměrně dost ušetřit. Platit pak musíte vlastně jen materiál. Sice se to někdy trochu táhne, ale za ty nízké náklady to stojí.
pokoj během rekonstrukce
Pokud si ovšem musíte sehnat někoho „z venku“, dostáváte se do zcela jiných cenových dimenzí a také si musíte dát pozor na to, na jakého odborníka narazíte. Rozhodně se vyplatí dát na doporučení. Rezervujte si potom řemeslníky včas, ti dobří mají plný kalendář na měsíce dopředu.
Chystáte-li se na menší rekonstrukci typu výměna oken, rekonstrukce koupelny a toalety, nová kuchyňská linka, zateplení půdy, nová střecha, nová fasáda a podobně, pak by vám mělo stačit stavební spoření a případný úvěr z něj. Tady se rozhodně vyplatí si stavební spoření založit a pravidelně spořit. Jednou za šest let se pak můžete do nějakých těch oprav pustit a nijak výrazně se nezadlužíte. Naspořit si samozřejmě můžete i pravidelním odkládáním menších částek na spořící účet, ale u stavebního spoření máte větší úrok a státní příspěvek, to se pořád ještě vyplatí.
Pokud potřebujete rekonstruovat od základů a chystáte se předělávat celý byt, dělat elektroinstalace, předělávat příčky, pokládat nové podlahy apod., budete potřebovat již větší obnos a musíte se pustit do vyjednávání s bankami a vyřídit si žádost o úvěr, či hypotéku. Obrňte se trpělivostí, případně tento úkol zadejte finančnímu poradci, kterému věříte, ať to vyřídí za Vás. Je to někdy o nervy.


Zdroj foto: Pixabay

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*