Každý volný centimetr se počítá

I když si to neumíme představit, se stejným prostorovým problémem má starosti většina domácností. Za život se nám nashromáždí spoustu a spoustu věcí, které ani už třeba nevyužíváme, nebo alespoň ne tak často. Jedná se třeba o sezonní oblečení, peřiny, nějaké náhradní ložní prádlo a tak dále. Je načase, aby se to změnilo.
dům z boty
1. V prvé řadě je nutné udělat pečlivý úklid. Je to sice monotónní práce, ale vzápětí zjistíte,  kolik toho opravdu uložit potřebujete. Buďte nekompromisní k věcem, které jste nevyužili déle jak dva roky. Stejně tak i k oblečení, které je Vám malé. A buďte si upřímní. Když už několik let odkládáte věci se slovy: „do toho ještě zhubnu“, nebo „ta doba, kdy to bylo v módě, se určitě vrátí“, tak velké změně nedojde. Jiné je to s oblečením po dětech. Když už víte, že vy sami ho už potřebovat nebudete, uschovejte ho. Protože nikdy nevíte, kdo z Vašich blízký za takovou pomoc bude rád. Je ale na Vás, jak s nim naložíte.

2. Když už máme věci přebrané, je třeba je roztřídit do několika kategorií.
A) Sezonní – zimní peřiny, sportovní oblečení.
B) Nadbytečné – ložní prádlo, dětské oblečení.
C) Zbytek – vše, co nelze zařadit do předchozích kategorií. Tento zbytek si je dobré roztřídit dle místa určení. To znamená, ve které místnosti tyto věci využíváte nejčastěji.

3. Dalším bodem je vyhledání vhodného místa na uložení, nebo jeho vytvoření. Pokud jste třeba stavěli nový dům, či byt, nebo dělali větší rekonstrukci, měli jste více možností, jak prostorové úpravy zakomponovat do celého objektu. Ale pokud na tom pracujeme v již plně využívaném domě, nemusíme věšet hlavu.
posezení u knihovny
Mezi nejoblíbenější prostorové vychytávky patří:
A) Vestavěné skříně – nezaberou tolik potřebného místa. Pokud se zvolí vhodná barva, tak dokážou prostor opticky zvětšit. Dejte si akorát pozor při volbě rozměru.
B) Postel s úložným prostorem – nejen, že nezabere nezbytné místo, ale máte méně často využívané věci přesto vždy po ruce.
Dalšími oblíbenými prostorovými šetřiči jsou různě důmyslně umístěné skříňky a poličky. Například dané do prostoru pod umyvadla a dřezy. Nebo magnetické lišty, které lze umístit skoro kamkoliv a kde budou věci vždy po ruce. Pokud máme více poschodí, může využít prostor i pod schody, nebo přímo v jednotlivých schůdcích. Dalším dobrým tipem jsou i látkové kapsáře, které jsou dobrým místem pro všelijaké drobnosti. Vše záleží na fantazii. Hned po úklidu se může stát, že budete občas tápat, kde je co, ale brzy si na velký volný prostor, který z toho vznikl, zcela zvyknete a nebudete chtít měnit.

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like