Klobouky a čepice – užitečné rady

Nosíte čepice, klobouky, čapky atd.? Ne? Zapomeňte na větu: „Když mně ale nesluší.” My vás přesvědčme, že ve světě pokrývek hlavy si zaručeně vybere každá z vás.

Toka

Pod tímto názvem najdete kloboučky bez krempy. Nejčastěji se můžete setkat s takovým, který je vyrobený z plsti. Přičemž tenhle klobouk můžete nosit samostatně nebo ho využít jako podklad pro nejrůznější zdobení, jako jsou síťky, perličky, korálky, umělá pera nebo květiny. Ikonická Jacqueline Kennedy ho mimochodem nosila rovněž.

Fedora

Je klobouk, který má tzv. korunu prolamovanou a vyznačuje se širokou krempou. Původně tento klobouk sice vynesla žena, ale etabloval se spíše do pánského šatníku. Vy si však rozhodně můžete tenhle prvek směle vypůjčit. A to doslova. Pokud si ale nechete připadat jako Al Capone v sukních, zvolte třeba dámskou verzi zdobenou korálky. Nic podle svého přání jste si nekoupila a máte tvořivou duši? Zavzpomínejte na dobu výtvarné výchovy a klobouk si dozdobte sama.

Baret

Jedná se o pokrývku hlavy, která je měkká. V Evropě se začaly nosit především během 19. století a dnes je známe také jako součást vojenských uniforem. Staly se rovněž vyhledávaným módním doplňkem, dodají vám retro šarm. A sofistikovaně zakryjí i to, že váš účes není zrovna v kondici, protože jste si nestihla umýt vlasy.

Beanie

Staly se populárním módním hitem. Vzpomínáte, jak vám rodiče nutili kousavou zimní čepici? Beanie je vlastně rovněž lehká zimní čepice. Ale nebojte, vypadá o poznání stylověji než kulichy s bambulí. Vybrat si můžete ze spousty vtipných motivů. Proč by za vás nemohlo mluvit zrovna to, co máte na hlavě?

Koktejlové kloboučky

Závěrem jsme si nechali tip na opravdou módní lahůdku. Pojem koktejlový klobouček vám možná nic neříká. Ale určitě už jste slyšela slovo fascinátor. A skutečně s ním fascinovat budete. Proč se bát? Nosí je i taková persona, jakou je britská vévodkyně, v Anglii jsou nesmírně populární. Některé fascinátory kloboučky ještě připomínají, jiné už vypadají prostě jako extravagantní ozdoba do vlasů, nejčastěji s peřím, květinami atd.


Foto: Pixabay & TrendyModa.cz

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like