Koupelna pro malé


Když jste zjistili, že čekáte přírůstek do rodiny, jistě jste začali hledat výbavu do dětského pokojíčku. Koupili jste novou vysokou židličku a vybavili jste se přenosným lehátkem nebo cestovní postýlkou. Jak jste ale upravili koupelnu pro vaše maličké?
závěs v koupelně

Asi jste vložili plastovou vaničku do vany a na pračku dali přebalovací podložku. V lepším případě snad koupili i celý přebalovací pult nebo rovnou pult s komodou. Jenže z plínek vám děťátko v nejlepším případě kolem jednoho roku vyroste a ve stejné době se postaví na své vratké nožky a začne chodit a běhat. Ovšem než vyroste natolik, aby si sám dokázal sednout na váš záchod a umýt si sám ruce v umývadle pro velké, uplyne ještě dalších pět až sedm let. A než se uvidí v zrcadle v koupelně, musí počkat až do svých asi deseti až dvanácti let. I z pohledu dospělého je to opravdu dlouhá doba. Natožpak z pohledu malého dítěte, které teprve poznává svět.
dětská ruka

Rada první, nejdůležitější

Pokud rekonstruujete větší byt, přestavujete dům po prarodičích nebo jste si koupily nový dům, dopřejte dětem vlastní koupelnu. Děti budou do své koupelny chodit rády a velmi dobře si osvojí základní hygienické návyky. Postupně si také zvyknout udržovat svou koupelnu v relativně čistém stavu. Vylitou vodu sami setřou a holčičky si rády vyleští i zrcadlo.
Samostatná koupelna má výhody i pro rodiče, kteří mají ve vlastní koupelně klid a soukromí. Více ji ocení, až děti povyrostou. Počítejte v dětské koupelně už od počátku, že v ní jednou vyměníte sanitární zařízení pro děti za klasické. Je úžasné nemačkat se po ránu v koupelně s „puberťákem“.

„Vychytávky“ pro mrňousky

Pokud jste omezeni prostorem, doplňte vlastní koupelnu alespoň o tyto prvky. Pomůžete tak svým dětem, aby se i v těchto prostorech cítili pohodlně.
1. Bezpečné plastové schůdky k umývadlu. Dbejte na stabilitu, a pokud jsou vybaveny i zábradlím, neváhejte.
2. Použijte samolepící zrcadla nebo zrcadlové fólie. Umístěte je do výšky, ve které se děti pohodlně uvidí, nejlépe při čištění zoubků.
3. Toaletu vybavte WC prkénkem s integrovaným dětským prkénkem a pomalým zavíráním. Přidejte stabilní plastovou stoličku, aby si dítě mohlo pohodlně sednout a nemělo nožky volně v prostoru.
4. Nezapomeňte na snadno dostupný věšák na ručník, kam si dítě snadno samo pověsí ručník.
5. Pro holčičky pořiďte košíček na hřeben a vlasové doplňky.
6. Do vany nebo sprchového koutu a před něj kupte neklouzavé, omyvatelné podložky.


Foto: Pixabay

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like