Krajky mají stále své kouzlo

Možná máte v paměti uložen obrázek, na kterém je obývací pokoj vaší babičky. Na stole je bílý ubrus, na něm ručně háčkovaná krajková dečka a váza s květinami. Na poličkách obývací stěny je řada dalších deček a na nich porcelánové figurky. Ano, těmto časům již pravděpodobně odzvonilo, přesto motiv krajky může mít své místo ve Vašem domově i v jiné podobě.
kniha na posteli
Jak dát krajkám možnost zazářit?
Máte doma schované krajkové dečky po babičce a nechcete, aby nadále zahálely ve skříni? Máte tvořivého ducha a dokážete ocenit vlastnoručně vyrobené dekorace? Pak se pusťte s chutí do práce. Zavařovací sklenice má doma téměř každý, pokud je nevyužijete k zavařování, vytvořte si z nich bezpečné svícny. Na umytou sklenici natřete lepidlo a opatrně přiložte krajku. Místa se zbylým lepidlem otřete vlhkým hadříkem. Na závěr omotejte horní okraj sklenice provázkem. Na dno vložte čajovou svíčku a užívejte si romantickou atmosféru.
Naprosto úžasně budou našité krajky vypadat na lněném ubrusu. V tomto případě můžete využít větší množství kruhových deček, různých velikostí i odstínů. Pokud nemáte žádné dědictví po babičce, můžete si zakoupit v galanterii krajkovou metráž a využít ji pro stejné účely.
háčkovaná dečka
Motiv krajky na nádobí i polštářích
Pokud Vás láká představa mít při nedělním obědě na stole nádherný servis s motivem krajky, máte na výběr ze dvou možností. Buď si nějaký takovýto servis zakoupíte či se do jeho výroby pustíte sami. Stačí Vám k tomu jakýkoliv bílý servis. Na něj naneste vypalovací konturou na porcelán pomocí teček krajkový vzor. Jako vzor můžete použít pletenou či háčkovanou dečku, nebo také dečku papírovou. Malovat začněte od středu směrem ke krajům. Jen dávejte pozor, abyste si vzor nerozmazali.
obrázek na zrcátku
Krajka může vyniknout i na dalších bytových doplňcích. Ať už se jedná o polštáře či pokrývky, lampy či zrestaurované komody po babičce. Nemusíte svůj domov krajkami zahltit a udělat z nich jen lapače prachu, spíš se zaměřte na jeden či dva kousky, které vyniknou a Váš domov ozvláštní.

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like