Krásné nehty za každých okolností

Toužíte po opravdu krásných nehtech jako z katalogu? Ať se snažíte, jak chcete, tak se vám ale lámou a třepí? Podíváme se na to, jak můžete svým nehtům pomoci.

Mechanické poškození

To je jedna z nejčastějších příčin stavu vašich nehtů. Často uklízíte, milujete práci na zahrádce nebo pracujete s chemií? Měla byste používat rukavice. Nehtům neprospívá ani tak nevinně vyhlížející věc, jako je obyčejný prostředek na nádobí. Navíc nádobí myjete v teplé vodě a i ta nehty a kůžičku kolem nich vysušuje. Za vaši oblíbenou dvouhodinovou seanci v horké lázni vám prostě vaše ruce nepoděkují.

Pracujete-li v kanceláři, vaším věrným pomocníkem je pravděpodobně počítač. Ani za pravidelné klapání do klávesnice vám nehty nebudou vděčné. Když k tomu navíc přidáte nutnost probírat se nejrůznějšími dokumenty, koledujete si opět o to, aby byly suché a křehké. Papír totiž rukám odebírá přirozenou vláhu.

Nehtům samozřejmě škodíte, byť v dobré víře, také vy sama. Odlakovač je opět vysuší. Namítáte, že pod lakem jsou vaše lámavé nehty alespoň trochu zpevněné? Chcete-li jim v tomto směru alespoň trochu ulevit, pořiďte si speciální zpevňující podkladový lak, který je vyživí. Na něj klidně použijte běžný barevný lak.

A to nemluvíme o tom, když potřebujete něco oloupat, strhnout, vydloubnout. Tak dost. Nehty opravdu nejsou nářadíčko.

Co s tím? Mažte si ruce. My máme pro vás tip na bariérový krém Dermaguard, který vaše ruce navíc ochrání. Máte-li ráda přírodní produkty, pořiďte si bambucké máslo, které si poradí i s extrémně vysušenou a zhrublou kůží, kterou zase zvláční a vyživí.

Nedostatek potřebných látek v organismu

Naordinovala jste si drastickou dietu? Nebo prostě jen vaše životospráva má do ukázkové opravdu daleko a výživovým poradcům by z vás patrně naskákala kopřivka. Na správné složení stravy byste měla dbát, ale můžete samozřejmě svým nehtům zkusit pomoct i doplňky výživy v podobě tabletek. Nehtům svědčí zejména zinek, vápník, hořčík, železo a vitamíny skupiny B.


Foto: Pixabay & TrendyModa.cz

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like