Návod na vlasy snů

Lesklé a bohaté vlasy chceme všechny

Pravděpodobně každá žena si přeje mít lesklou a bohatou hřívu. Jenže co nadělat, když vaše kštice vážně neoplývá parametry jako z reklamy na šampon? Máte prostě jemné vlasy, které plihnou, ačkoli je denně myjete. Nebojte, nemusíte okamžitě utíkat do nejbližšího kadeřnictví a začít šetřit na jejich zahuštění. Pomoci si můžete i sama jednoduchými triky.

Šampon je důležitý

Váš šampon by měl být bez silikonů. Buď se uchylte k těm, které jsou přímo svým určením takto označeny. A poměrně širokou škálu působnosti máte také mezi přírodními produkty, které žádné podobné látky neobsahují. Jestliže vážně přemýšlíte o tom, že se ve své kosmetice zbavíte veškeré chemie, tak ale pozor na alergie nebo počáteční obtížné sžívání se vaší pokožky s těmito složkami.

Většina stylingových přípravků nebo kondicionérů opět obsahuje hojnou dávku silikonů, které mají na svědomí snadnou rozčesatelnost a hladkost vlasů. Na vaší hřívě to ovšem způsobí učiněnou Apokalypsu v podobně slepení do nežádoucích pramínků.

Stříhání vlasů

Možná se ještě pořád setkáte s názorem, že jemné vlasy je vhodno všelijak prostříhat a sestříhat. Problém hřívy s takovouto strukturou je očividný: Vlasy vypadají, že jich je málo. Opravdu je chcete ještě ostříhat a zbavit se tak dalších? Kvalitní střih ovšem důležitý je.

Tímto vlasy ničíte

Přemýšlíte o tom, že byste si k objemu pomohla vyfoukáním, natáčkami nebo slabší trvalou? Jemné vlasy jsou velmi citlivé a náchylné. Zatěžovat je tepelnou úpravou bychom rozhodně proto příliš nedoporučili. Z tohoto titulu není rovněž zrovna dobrý nápad se pravidelně barvit. A jste-li tmavovlasá a usmyslíte si, že by bylo fajn se stát platinovou blondýnou, raději i to si dobře rozvažte. Pokud u svojí přírodní barvy přece jen nevydržíte, namísto chemie vyzkoušejte spíše barvení hennou. Henna vaši kštici nepoškodí. A obavy z ní nemusejí mít ani ty z vás, které mají navíc citlivou pokožku hlavy.


Foto: Pixabay & TrendyModa.cz

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like