Nenechte se tlačit


Jezdíte, vybíráte a stále ne narazit na tu pravou nemovitost, která by se vám oběma líbila. Hlavně se nenechte do ničeho tlačit. Mělo by vás nechat relativně v klidu, že vám realitní makléř řekne, že má několik zájemců a že byste se měli ozvat co možná nejdříve, ideálně do druhého dne. Pokud si totiž nemovitost dostatečně neprověříte, může se vám stát, že v ní později najdete vady nejen stavební, ale také třeba vady právní. A to tedy není oč stát.

 luxusní dům
?    Stavební vady bolí méně
Když zjistíte, že zapnutím mikrovlnné trouby a výpadek elektřiny v celém domě, začne vám být jasné, že něco není v pořádku. Záhy zjistíte, že padesát let staré elektrické rozvody jsou hliníkové a takovou zátěž prostě nevydrží. Představa rozkopaného domu ve vás vyvolá paniku, ale chtě nechtě jdete volat elektrikáře.  
 
?    Jde do tuhého
Zástavní právo, nájemní smlouva nebo věcné břemeno. Tohle všechno se může stát, když vyvstane problém právní. A věřte, že ten je mnohem horší, než předešlý problém stavební. V první řadě to může znamenat spoustu problémů, v té druhé to může být dokonce i problém fatální. Můžete o nemovitost přijít.
 keře u domu
?    Strašák ze zahrady
Docela slušné překvapení vás může čekat, když si důkladně neprohlédnete rozlehlou zahradu. Ono i na nějaké menší, vás může čekat překvapení. Ale rozlehlá a několik let neudržovaná, může odkrýt třeba potůček, starý zarostlý kurník, ale také například soustu obrovských a nechutných slimáků. 
 
?    Hurá bez makléře
Nechcete utrácet za provize makléřovi a tak se do všeho toho papírování kolem koupě nemovitosti pustíte na vlastní pěst. Nic proti tomu, ale věcí, které je potřeba si ohlídat je opravdu dost. Raději si je všechny zjistěte a pohlídejte.

Buďte ale v klidu, protože tohle všechno se vám může stát, když máte na koupi nemovitosti peníze. Co má dělat chudák ten, který si to dovolit vůbec nemůže.


Foto: Pixabay

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like