Není rtěnka jako rtěnka: která vám bude nejvíce slušet?


Rtěnka bývá stále častější součástí líčení. Ne nadarmo se říká, že nalíčení rtů je jedním z nejrychlejších a nejjednodušších způsobů, kterým se žena může udělat krásnou. A něco na tom přeci jen bude. Bohužel ale platí, že není rtěnka jako rtěnka a vybrat pro sebe vhodný
odstín není vždy tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Jak si tedy vybrat správně?

Nalíčené rty jsou třešničkou na dortu každého make-upu

Můžete si dát sebevíce záležet s dokonalým make-upem, ale pokud nebudete věnovat pozornost rtům, bude vaše líčení působit tak nějak neúplně. Zkrátka mu bude něco chybět, takže vaše snaha přijde vniveč. A to je škoda. Vhodně zvolená rtěnka vám umožní vyniknout, dotáhnout make-up k dokonalosti a přitáhnout pozornost svým směrem.

Chce to jen vybrat správnou barvu – a s tím vám pomůžu v následujících řádcích!

Červená je klasika

Červená barva rtěnky je jakási klasika, na kterou si ale netroufne každý. Možná i vy zastáváte názor, že vám rudá odstín rtěnky nesluší. Pravda bude spíše taková, že si neumíte vybrat vhodný odstín. On je totiž rozdíl, jestli jste světlejší či tmavší typ.

Světlejšímu typu pleti bude krásně slušet lehčí nádech červené, vyhýbejte se příliš ostrým a křiklavým tónům. Naopak tmavší typ pleti se nemusí bát sáhnout po výrazné barvě rtěnky, pozor ale na rtěnky s oranžovým nádechem.

Rtěnky vhodné pro blondýnky

Jste blondýnka? V tom případě i pro vás je jasná trefa do černého výše zmíněná rudá rtěnka, se kterou zkrátka nikdy nemůžete sáhnout vedle. Pakliže víte, že si na červenou netroufáte, můžu vám doporučit třeba fuschsiovou, růžovou nebo jahůdkovou. S těmito barvičkami nikdy nic nezkazíte, takže se není čeho bát.

Rtěnky vhodné pro brunetky

Patříte-li mezi brunetky, poradím vám vybírat oranžové, čokoládové nebo bronzově zbarvené rtěnky, ty jsou pro vás totiž jako stvořené. Slušet vám bude i šarlatová barva rtěnky, ani s tou neprohloupíte. Pozor na rtěnky příliš křiklavě rudé, ty přenechte blondýnám.

Rtěnky vhodné pro zrzky

Zrzavá barva vlasů je sama o sobě dost specifická a možná si myslíte, že když máte takto zbarvenou hřívu, budete mít jen malé množství barev rtěnek k výběru. Pravda je taková, že výběr je docela pestrý, stačí se jen rozhodnout. Za mě zrzečkám doporučuji rtěnky malinové, borůvkové nebo klidně korálově červené.


Zdroj foto: Pixabay

1 komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*