Pojištění na horyPatříte také mezi ty, kteří před odjezdem na jakoukoliv dovolenou odškrtávají ze seznamu věci, které jsou třeba před odjezdem zařídit? Rozhodně by na vašem seznamu nemělo chybět cestovní pojištění. Jestliže se vydáváte na dovolenou do horských oblastí, tato pojistka by měla být upravena podle vašich plánovaných aktivit. Takový úraz se vám totiž může přihodit i při obyčejném sáňkování. Nevěříte? Rozhodně byste měli.
schilthorn.jpg
Často lidé argumentují tím, že se jim přece nemůže nic stát, tak na co by si pořizovali cestovní pojištění. Bohužel nikdy nevíte, co se může přihodit. Je proto lepší, aby byl člověk pojištěn za všech okolností.
Určitě i vy dobře víte, že lyže se většinou jezdí pouze po Evropě. Nespoléhejte se ale jen na kartičku pojištěnce. Je sice hezké, že ji sebou berete a máte ji u sebe, ale na rozdíl od cestovního pojištění nezahrnuje i pojistku odpovědnosti, která se vám bude opravdu hodit, pokud se vám omylem podaří někoho nešikovně srazit na sjezdovce.
Pokud si srovnáte cenu dovolené s cenou pojistky, pak přijde opravdu na pár korun. Její tarif se pohybuje průměrně okolo 30 korun za den. Jestliže si ještě navíc pojištění sjednáte přes internet, dostanete k tomu ještě navíc slevu. Zajištění pojistky přes internet se hodí, pokud už máte těsně před odjezdem a na pojištění na pobočce jste prostě zapomněli.
yellowstonský národní park v zimě.jpg
Je důležité v každé situaci dbát na zvýšenou opatrnost. Velmi důležité je to hlavně zejména tehdy, pokud se vypravíte mimo značené tratě. Často se to týká běžkařů nebo těch, kteří se rozhodli zkrátit si cestu ke svému vozidlu.
Je důležité si u některých zimních aktivit dát pozor, jak je pojišťovny vyhodnocují. Najděte si proto na internetu co nejvíce možných informací.
Například u takového bobování nebo sáňkování pojišťovny nemají problém, pokud necháte vaši ratolest sáňkovat nebo bobovat na nějakém kopečku u chaty. Některé pojišťovny skousnou i to, když se vydáte na bobovou dráhu. Problém by se ale objevil, pokud byste se na bobech vydali na silnici.
Dejte si velký pozor na různé tarify, které pojišťovny nabízí, abyste se náhodou při úrazu nedostali do nějaké nepříjemné situace.


Foto: Pixabay

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like