Sportujete s nadšením, anebo se na sport raději podíváte v ležící poloze na pohovce, a jste rádi, že se nemusíte ani pohnout? Pokud patříte k té druhé skupině, vězte, že nejste sami, a že počet pohovkových „lenochů“ celosvětově překročil více než polovinu populace.
Tomuto trendu se ovšem nelze divit, neboť většina sportů je namáhavých, vyžaduje pravidelné tréninkové úsilí, životosprávu, dostatek regenerace, a tak pořád dokola. Živit se sportem není vůbec snadné a dokáže to ocenit zvláště ten, kdo něco podobného vyzkoušel na vlastní kůži.
Existuje však jedna z mála výjimek, která pravidelný pohyb posouvá kamsi za hranice utrpení a námahy a naopak vyzdvihuje to pozitivní – převládající hormony štěstí endorfiny. Zároveň jde o efektivní způsob, jak posílit všechny svalové partie, i ty hluboko uložené podél páteře a častokrát zanedbávané, jak rozproudit zlenivělý lymfatický systém, zlepšit náladu, odbourat stres a deprese, eliminovat únavu a zajistit lepší a kvalitnější spánek.
Zájem o cvičení na trampolínách se šíří jako lavina
Člověk je svou povahou tvor zvídavý a rád hodnotí své nové zážitky a zkušenosti, aby se s nimi pochlubil svým přátelům a známým. To je také důvod, proč se zájem o toto specifické náčiní šíří mezi lidmi značnou rychlostí. Osobní příklad je ideální motivací a stačí jednou vyzkoušet sami na sobě účinek cvičení a jen málokdy se stane, že máte z tohoto pohybu špatný pocit.
Skákání je totiž velice svérázný druh fyzické námahy, na vaše tělo působí gravitační a setrvačná síla zároveň, při odrazech netrpí klouby ani páteř, podporuje se klenba chodidel, všechny svalové partie se procvičují přiměřenou námahou a endorfiny se uvolňují velmi rychle. Výsledná efektivita je dokonce vyšší, než při rekreačním běhání a podobných namáhavých sportech. Skákání na trampolínách https://www.goodjump.cz/ lze přirovnat svou atraktivitou k cykloturistice, kdy na cyklistu příznivě působí sledování okolní přírody, u trampolín je tím hlavním důvodem k výjimečnosti samotný pohyb.
Foto: Pixabay