Domácí kancelář v každé domácnosti


Ať už potřebujete mít utříděné všechny smlouvy a dokumenty týkající se vaší domácnosti nebo prostě jen pracujete doma, je dobré mít v bytě svou kancelář, nebo své pracovní místo. V každém bytě se najde kousek místa, kde si moderní pracovnu můžete zařídit. Mělo by to být místo, kde budete mít dostatek světla a prostoru na práci, případně postačí místo kde si zařídíte koutek s regálem či komodou, ve kterých budete mít vždy po ruce důležité dokumenty.
pracovní noviny
Důležité smlouvy a dokumenty perfektně utříděné
Předpokladem je, že si většina lidí důležité dokumenty samozřejmě ukládá, ale zde je pár tipů na rafinované a estetické ukládání. Postačí k tomu zřídit si k tomu malou pracovnu, která dle bytových možností bude součástí vaší domácnosti. V ideálním případě postačí menší komoda, do které si uložíte roztříděné dokumenty dle jejich povahy do různých, například i barevně odlišených šanonů. Doklady zakládejte vždy chronologicky dle data, aby se vám v nich lépe hledalo. Na šanon nalepte štítek s označením, o jaké dokumenty se jedná. Na stěnu připevněte nástěnný organizér, do kterého můžete zakládat došlou poštu nebo reklamní a propagační materiály. Pokud doma máte starý příborník, můžete jej vložit do šuplíku komody a roztřídit si tak tužky a propisky, barevné lepící štítky a sponky. Jakmile bude potřeba, hned je budete mít po ruce.  Na komodě můžete mít i laptop, na kterém si budete vyřizovat e-maily či jinou korespondenci.
Domácí pracovna
V případě, že pracujete doma, je záhodno mít pracovní prostor větší. To znamená místo, kam se vejde pracovní stůl, počítač a další potřebné kancelářské potřeby dle typu práce, kterou odvádíte. Moderní domácí kanceláře jsou vzdušné a světlé, v zásadě minimalistické. Trendem je samozřejmě maximální využití úložných prostor, které mohou být i chytře vyřešené. Nástěnné organizéry a závěsné regály jsou pravidlem. Využijete tak minimum prostoru v případě, že vaše bytová situace neumožňuje samostatnou místnost.
černý budík
Pokud naopak máte větší dům nebo byt, ve kterém si můžete na pracovnu vyčlenit celou místnost, vaše možnosti využití prostoru tak nejsou omezené. Trendem jsou světlé barvy jako bílá, světle šedá nebo světlé pastelové barvy. Využití přírodních materiálů je i zde velmi oblíbené. Kancelářský nábytek tak můžete pořídit z klasického masivu nebo i lakovaný. Řešení úložných prostor nemusí být až tak minimalistické, ale i v tomto případě platí, že méně je někdy více. Úložný regál udělá dobrou službu. Pracovní plochu, tedy pracovní stůl, umístěte co nejblíže oknu. Na stěny se hodí obrazy či rodinné fotografie. Určitě nezapomeňte místnost oživit pokojovou rostlinou a rozhodně se neobejdete bez kvalitní pohodlné židle!


Foto: Pixabay

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like