Proč jíst borůvky? Toto ovoce dokáže zázraky!

Borůvky toto léto rozhodně vedou! Nadešel čas, kdy si je můžeme vychutnat naplno!

Toto ovoce obsahuje vitaminy A a C, také jsou bohatým zdrojem fosforu, vápníku, hořčíku, sodíku a železa. Plody jsou bohaté na antioxidanty a snižují tak množství cukru v krvi. Jsou přímo stvořeny pro diabetiky. Níže je 5 léčivých vlastností borůvky.

1. Pomoc v boji proti rakovině 

Borůvky za svou krásnou barvu vděčí antokyanům, které potlačují šíření rakovinových buněk. Navíc obsahují i kyselinu gallovou, která tyto buňky také eliminuje, aniž by poškozovala ty zdravé.

2. Blahodárný vliv na zrak 

Vědci z celého světa opakují, že vysoké množství antokyanů zlepšuje zrak. Z tohoto důvodu by borůvky měli konzumovat hlavně řidiči, piloti, nebo lidi, kteří pracují u počítače. Například v kancelářích v Japonsku je šťáva z borůvek přímo nezbytná. Unaveným očím zabezpečuje potřebnou úlevu. Borůvkový extrakt se také přidává do kapek a tabletek pro regeneraci oční bulvy.

3. Detox a chudnutí 

Americké borůvky obsahují třísloviny, které bojují s bateriemi a blokují toxiny. Borůvky vážou toxiny a těžké kovy – tím detoxikují organismus. Vláknina a pektin zase podporují trávení.

4. Silné srdce 

Podle nejnovějších výzkumů z Harwardu snižuje konzumace borůvek riziko srdečních nemocí a problémů s krevním oběhem. Má pozitivní vliv na cévy a zlepšuje propustnost. Snižuje vysoký krevní tlak, hladinu špatného cholesterolu a zvyšuje hladinu toho dobrého.

5. Zbraň proti stárnutí! 

Konzumace velkého množství borůvek a také regeneruje zničené nervové buňky a navíc podporuje vznik nových. Podporuje dobrou paměť, zpomaluje procesy stárnutí a také zaručí krásnou pokožku – to vše díky vitaminům A a C!

Bonus: Vývar z listů borůvky zase léčí a zmírňuje zánět močových cest. Konkurence brusinek?


Zdroj foto: Pixabay

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*