Šťastné bydlení


Co si lze představit pod spojením těchto dvou slov? Je to velice jednoduché: bydlet tak, abychom se cítili nejen pohodlně, ale také byly maximálně uspokojeny naše pocity, nálady a emoce. Co by nemělo chybět především, to je pocit naprostéintimity a soukromí. Tam, kde si lidé navzájem dívají do oken, to asi půjde těžko. Možná jen někomu se poštěstí postavit si takový dům a především na takovém místě, které uspokojí na sto procent všechny jeho potřeby, aby zde byl opravdu šťastný.
stavitel a pracovník

Realizovat to však jde, pokud se vám podaří dvě zásadní věci:
 
1.      KE STAVBĚ SI VYBRAT VHODNÉ MÍSTO
Nejde jen o přístřeší, ale aby vás dům chránil. Nejdůležitější tedy vždy je najít místo, na kterém budete cítit klid a kde prostor pro bydlení umožní, aby exteriér s interiérem bylplynule propojen. Prostor má umožňovat výhled do krajiny, což splní velká posuvná okna, kterými vidíme z kteréhokoliv místa v domě ven a neustále vnímáme okolní přírodu. Logicky nesmí chybětkryté terasy, díky kterým jste stále jednou nohou venku. Stačí přízemní stavba, kde vám však terasa umožní plně si vychutnat zahradu, která se tak stává její součástí. Určitě na ní strávíte nejvíce času. Moci pozorovat horizont lesů a plující oblaka je pro snílky to pravé.
 rodinný pokoj
       2.   NAJÍT ARCHITEKTA, KTERÝ SPOLEČNĚ S VÁMI DŮM NAVRHNE A ZREALIZUJE
Stavbu svých snů nejspíše vymyslíte jen s člověkem, který s vámi společně do nejmenších detailů vše prodiskutuje a uvede ve skutečnost. Dotáhnout ji do úspěšného konce znamená neustále vymýšlet, malovat a důkladně připravit. Dobrý architekt si uvědomuje, že plní váš sen a určuje, jak bude váš domov vypadat. Pracuje s citem a pozitivní náladu vašeho budoucího bydlení postupně vytváří. Jde mu prostě o to, aby se jeho klient mohl všeho plně účastnit. Nemusí jít o honosnou vilu, stačí pohodlný rodinný dům či bungalov, nejdůležitější je však jeho atmosféra.


Foto: Pixabay

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like