Trendy znamená jedinečný

Hlavním trendem současnosti, který souvisí s budováním zahrad, jepřirozenost. Zahradní architekti se rozhodli, že své návrhy budou koncipovat tak, aby byly v souladu s přírodou a odpovědným přístupem k naší planetě.
·         Hlavním heslem je tedy jednoduchost a přirozená krása.
Už není potřeba nechat si draze dovážet zahraniční kámen do zídek a exotické dřevo na stavbu terasy. Stavíme z toho materiálu, který najdeme kolem sebe. Přesně tak, jak to dělali kdysi naši předkové.
domeček na dřevo

Žádné přebírání cizích stylů

Podle uznávaného zahradního architekta Ferdinanda Lefflera je nejhezčí zahrada ta, která si na nic nehraje a ve které je nám dobře. Klienti, kteří přicházejí za zahradními architekty se žádostí o zbudování zahrady s nejnovějšími prvky, chtějí většinou svůj osobitý styl, který by reprezentoval jejich osobnost, a nikoliv napodoboval zahraniční styly.
o   Dávno jsou z módy zahrady v japonském nebo francouzském stylu.
o   Žádné napodobování – žádný cizí názor.
o   Každý chce být originální a svůj. Podle toho se buduje i své okolí.  
Zdroj fotek: Pixabay
Dříve se bralo oplocení zahrady jako vizitka vkusu jejího majitele. Podle oplocení se posuzovala celá zahrada. Současný trend nabádá, aby se lidé více zaměřili na pokoru a respekt k okolí.
kropicí konev a květiny

Hlavně žádné okázalosti

Důležitá se osobitost zahrady. Pokud tu budeme chtít trávit volné chvíle a relaxovat, je její útulnost ještě důležitější. Můžeme se tu například obklopit věcmi s historií. Není ale nejdůležitější nakoupit v nejbližší antice něco okázale drahého.
§  Plechová konev po dědečkovi rozhodně bude hřejivější nežli petrolejová lampička ze starožitnictví.
Zkuste tedy prošťourat všechna zákoutí vaší půdy a uvidíte, že určitě najdete to správné, co vaši zahradu udělá tou jedinečnou. Být trendy v dnešní době znamená jediné – být sám sebou, být originál. A to nejen ve vztahu ke své zahradě.


Zdroj foto: Pixabay

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*