Zahrada – místo, kde je nám dobře

Zahrada u domu už neplní pouze funkci zásobárny ovoce a zeleniny na zimu, ale především má sloužit jako oáza, ve které si můžeme uzdravit unavené tělo i pocuchané nervy. Proto vzniká úplně nový styl zahradní architektury.
–         Zeleň má být jednodušší a má plnit spíše funkci clonící stěny.
–         Do popředí se dostává
·        originální osvětlení, které umocňuje příjemnou atmosféru.
·        nábytek, ve kterém se krásně odpočívá.
lavička v zahradě
Oblíbená jsou zahradní křesílka nebo houpací sítě ukryté v tajemných zákoutích zeleného ráje. Do oázy klidu a relaxace určitě patří voda, která působí uklidňujícím dojmem. Není potřeba uměle vytvářet lesní tůňky ani horské bystřiny. Příroda je přeci nenapodobitelná a každý pokus o napodobení práce přírody může vyvolat dojem nechtěného kýče. Voda, která bude přepadat přes lidskou rukou opracovaný kámen, bude rozhodně působit přirozenějším dojmem.
kluk na stromě

I děti si musejí přijít na své

Při zdokonalování zahrady nesmíme zapomínat ani na děti. Přeci chceme, aby neseděly jen u počítače, ale trávily na zahradě co nejvíce svého volného času. Pokud je to tedy možné, zbudujeme v zahradě ohniště, u kterého se může celá rodina od jara až do podzimu scházet a užít si krásné dny pohody. K posezení se hodí masivní dřevěné kostky, staré trámy nebo pořádné špalky ze starých stromů. Jestliže zařizujeme zahradu u staré usedlosti, budou právě masivní špalky plnit hned dvě úlohy.
a)     Příjemné a stylové posezení.
b)    Krásný a vkusný doplněk.
voda na skalce
Nesmíme zapomenout ani na herní prvky. Ačkoliv se o dnešních dětech říká, že je pohyb ani moc nezajímá, správně zvolené „hračky“ vás přesvědčí o opaku. Dřevěné prolézačky, hrazdy a šplhadla budou určitě vítaným zpestřením letních dnů. A to nejen pro děti. Přeci se můžete do dětských let vrátit spolu s nimi. Zapomenout na důstojnost svého věku, a tak trochu si „zablbnout“. Tak, jako kdysi.

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like