A je tady neméně oblíbený zimní typ

Pryč od tlumených typů

Tlumené typy jsme opustili. Plynule jsme se dostali k dalšímu z dvojice kontrastních. Teplý podzim také má svůj chladný protějšek. Je jím poslední kategorie v rámci našeho rozlišení podle ročních dob, a to sice typ zimní. Máme pro vás hned dvě slavné dámy: podobáte se spíše temperamentní herečce Salmě Hayek nebo půvabné zpěvačce Katy Perry?

Dramatičnost? To je vaše

Pravděpodobně také vy kamkoli vkročíte, tam si vás lidi zapamatují díky jisté dramatičnosti, která z vás vyzařuje. Zimní typ se ještě dělí na dva podtypy, které se na první pohled zdají značně odlišné, ale vykazují mnoho společných znaků. Jako pomůcka při jejich rozlišení se oba podtypy nazývají Sněhurka a Jižanka.

Pleť je velmi charakteristická

Pleť Sněhurek charakterizuje velmi světlá barva s namodralým podtónem. Přechází až do alabastrové bledosti a mnohdy působí jako z porcelánu. Oproti tomu typ Jižanek má pokožku s olivovým nádechem. Neměla byste si ji ale plést s podzimním typem. Některé ženy se sem mylně zařadí, ale podzimní zemité tóny zimnímu typu opravdu nesluší. Na rtech si všimnete intenzivního červeného odstínu s namodralým podtónem. Pihy vás pravděpodobně nezdobí vůbec. Jižanské typy se zpravidla opalují velmi dobře, Sněhurky se buď opálí jen do velmi jemného olivového nádechu, případně nijak a jejich kůže na slunce reaguje okamžitým zčervenáním.

Barva očí? Různorodá

Barvu očí zastupuje různorodé spektrum – modrá, zelená i hnědá. Vždy však zářivý, výrazný tón, oči nápadně kontrastují s barvou bělma a v tváři vynikají. Obdobně pestře to vypadá i s barvou vlasů: Buď světlejší, hnědé, vždy však se studeně popelavým nádechem nebo tmavě hnědé, případně černé. Mnoho zástupkyň zimního typu se od přírody nechlubí havraní hřívou, přesto mu překvapivě sluší obarvení na tento odstín.

Barvy vám padnou naprosto všechny

Vám perfektně padnou všechny zářivé a chladné barvy. Na zimním typu ideálně vyniká klasická rudá rtěnka, nemusíte se však zříkat ani nápadné růžové nebo temně fialové. Make-up je pro vás jako stvořený dorůžova, v případě Sněhurek by však měl být odpovídající vaší světlé pleti. Povolujeme vám na rozdíl od ostatních typů černou řasenku i černou linku.

Co se týče oblečení, sednou vám dobře tyto barvy

Oblékat můžete královskou modrou i výraznou světle modrou, zelenou, tyrkysovou, světle růžovou i intenzivní fuchsiovou, červenou s podtónem do malinova. Dokonalý šarm získáte v černé a smíte ji kombinovat i s kontrastní bílou. Nezvolíte naopak správně, pokud zakotvíte u zemitých odstínů. Unosíte i nápadné vzory stejně jako výrazné šperky. Lichotit vašemu typu budou především bílé kovy, naopak se nehodí žluté zlato a obezřetnost zachovejte i v případě populárního růžového.


Foto: Pixabay & TrendyModa.cz

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like