Pokojové rostliny, které přežijí vše

Každý byt potřebuje vhodné doplňky a dekorace. Vítané a skvělé dekorace představují samozřejmě květiny. Kromě toho, že je jejich poslání z estetického hlediska nezastupitelné, jsou také velmi důležité z toho důvodu, že v domácnosti zlepšují klima, regulují vlhkost, čistí vzduch.

Samozřejmě květiny vyžadují péči. Jsou lidé, pro které je péče o květiny koníčkem a poctivě o každou rostlinku pečují, přesazují, řízkují. Mnozí lidé však ani netuší, jak často by se měly květiny zalévat.  Proto hodně lidí volí ne právě optimální řešení v podobě umělých květin. Toto se týká nejen domácnosti, ale také firem, kanceláří nebo obchodů. Umělé květiny fungují jako lapače prachu a většina lidí je vnímá jako velký kýč. Je tedy zřejmé, že s umělými květinami si příliš dobrou vizitku neuděláme.
listy aloe
Ženy si schovávají rády sušené květiny, zvláště růže. Stejně tak jsou velmi oblíbené aranžmá se slaměnkami. Nicméně sušená květina už není květina v tom pravém slova smyslu.

Pokud se neumíte chovat k rostlinám

Pokud jste na kytičky jak Herodes na dětičky, není to rozhodně důvod k tomu, abyste na květiny zanevřeli. Ale rozhodně buďte milosrdní ke květinám, které potřebují speciální péči a raději si je vůbec nepořizujte. Pojďme se seznámit s několika nenáročnými květinami, které mají velkou šanci, že přežijí i Vaši nedostatečnou péči.
·         Zelenec
·         Dracena
·         Lopatkovec
·         Ledviník ztepilý
·         Tchýnin jazyk
·         Aloe vera
·         Meduňka
bylinky v hliněných květináčích
Výhodou těchto rostlin není jen jejich zdánlivá nezničitelnost, ale také jejich cenová dostupnost a v neposlední řadě, jak jsme výše uvedli také to, že čistí vzduch.

Samozřejmě i nezničitelné rostliny zničitelné samozřejmě jsou a vyžadují alespoň nějakou základní péči. Například nezapomínejte na to, že květiny se zalévají odstátou vodou. Bližší informace k péči o rostliny si velmi snadno vygooglujete prostřednictvím internetu.

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like