Beton do každé zahradyPokud se také rádi díváte lidem do zahrad, možná jste taktéž zjistili, že je vlastně každá jiná. Každý majitel domku si tu svou zahrádku prostě upraví podle svých představ. Jedna věc ale téměř nikde nechybí. Jsou to betonové prvky.
–         bloky
–         palisády
–         betonové dílce
–         obrubníky
–         schody.
okrasná zahrada
Někdy jsou to pouhé doplňky, které mají mít jen estetickou funkci. Některé jsou tu účelově, protože mají za úkol něco důležitého.Vyšší betonové palisády nebo svahové sloupky používáme tam, kde chceme upravit rovinu na výškově členitou oblast. Jestliže chceme svah zpevnit, můžeme také tyto prvky použít, ale je nutné k nim dotvořit betonový základ. To už je trochu složitější záležitost, protože v tomto případě je nutná ještě filtrační podkladová vrstva z dobře upěchovaného štěrku. Filtrační vrstva by měla být vysoká patnáct centimetrů. Sloupky usadíme asi do třetiny jejich celkové výšky.

Neviditelný zahradní prvek

Všechny betonové doplňky, které si na zahradu dáme, by měly působit sehraným dojmem.Měly by nám ale také usnadnit práci na zahradě a údržbu chodníků a okolí kolem záhonů.
§  Palisády a obrubníky zamezí odpadávání hlíny na nežádoucí místa, a tak nám ušetří mnoho času.
Zajímavou záležitostí je neviditelný obrubník. Ten se používá tam, kde chceme mít například kamenný zásyp. Na rozhraní trávníku a zmíněného kamenného zásypu se do země zabudují subtilní plastové obrubníky. Aby si sedly na to správné místo a vydržely tam, je potřeba je ukotvit plastovými nebo ocelovými hřeby.
velká zahrada
§  Plastové obrubníky, které vypadají spíše jen jako pásy, můžeme libovolně tvarovat do všech možných oblých tvarů. Můžeme tak dát naší zahrádce nádech luxusních zámeckých zahrad.
§  A ještě jednu výhodu s sebou neviditelný obrubník přináší. Můžeme zajet se sekačkou až přímo k samému kraji záhonu nebo chodníku.


Foto: Pixabay

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like